Real Madrid a umilit castigatoarea Europa League, intr-un meci cu doua penaltiuri ratate

Luni, 21 Martie 2016, ora 08:55
4177 citiri

Real Madrid a castigat categoric, scor 4-0, ultima partida din etapa a 30-a a campionatului Spaniei, contra Sevillei, disputata duminica seara.

Karim Benzema a deschis scorul in minutul 6 si au urmat doua penaltiuri ratate de cele doua formatii - Kevin Gameiro pentru detinatoarea Europa League, in minutul 27, si Cristiano Ronaldo, in minutul 58.

Portughezul si-a luat revansa sase minute mai tarziu, cand a dus scorul la 2-0. Dupa alte doua minute a marcat si Gareth Bale, iar James Rodriguez a inchis tabela, in minutul 86.

Dupa acest meci, Real Madrid ramane pe locul 3, cu sanse mici de a mai castiga titlul, fiind la 10 puncte de FC Barcelona, care are 76 de puncte. Pe locul 2 este Atletico Madrid, cu 67 de puncte. Finalul de campionat va avea asadar doar o miza de orgoliu, din moment ce ambele echipe din Madrid au ca si asigurate locurile 2 si 3, care duc direct in grupele Champions League.

FC Sevilla, care s-a calificat zilele trecute in sferturile Europa League, se afla pe locul 6, cu 48 de puncte.

Moment delicat pentru Messi. Ce s-a intamplat cu un balon trimis de starul Barcelonei in tribune (Video)

FC Barcelona a terminat la egalitate, scor 2-2, pe terenul lui Villarreal, dupa ce a condus cu 2-0 pana in minutul 58. "Submarinul galben" are 54 de puncte, fiind pe locul 4, care asigura calificarea in preliminariile Ligii Campionilor.

Traian Băsescu, despre actuala clasă politică: ”Comparaţi-l pe Ciolacu, ca şi calibru, cu Năstase, pe nea Nicu, cu Stolojan sau Crin Antonescu”
Fostul preşedinte Traian Băsescu afirmă că liderii celor două mari partide din România, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, nu se pot compara ”ca şi calibru” cu unii dintre predecesorii...
Traian Băsescu, ironii despre liderii PSD și PNL după retragerea finului său, Cătălin Cîrstoiu: ”Sunt și slabi de minte, nu numai slabi politicieni”
Fostul preşedinte Traian Băsescu, naşul medicului Cătălin Cîrstoiu, este de părere că alegerea acestuia pentru a candida la Primăria generală a Capitalei cu susţinerea PSD şi PNL...
#Real Madrid FC Sevilla, #Cristiano Ronaldo ratat penalti, #Real Sevilla 4 0 , #stiri Real Madrid