Real Madrid, aproape sa piarda titlul in Spania, dupa un meci nebun cu Valencia

Duminica, 10 Mai 2015, ora 09:10
6487 citiri

Real Madrid nu a mai tinut pasul cu Barcelona in lupta la titlu in Spania, catalanii distantandu-se dupa runda curenta la 4 puncte in fata campionilor Europei.

Acestia au remizat doar cu Valencia, scor 2-2, dupa ce au fost condusi cu 2-0, au egalat, dar au ratat un penalti prin Ronaldo.

Alcacer si Fuego au marcat pentru Valencia in primele 26 de minute, pentru ca Real sa rateze un penalti prin marele Ronaldo in prelungirile primei parti. De remarcat totusi ghinionul gazdelor, care au reluat de trei ori in bara, prin Ronaldo, Bale si Chicharito.

In partea secunda, Pepe si Isco, ultimul in minutul 84, au marcat pentru Real, egaland la doi pe tabela si mentinand suspansul pentru titlu in ultimele doua etape din Primera.

Totusi, sansele madrilenilor sunt mici, avand in vedere ca Barcelona are 4 puncte avans (dupa victoria de sambata cu Sociedad, scor 2-0) si isi permite chiar sa piarda cu Atletico Madrid runda viitoare, ramanand la un punct peste Real (daca acestia castiga la Espanyol). In ultima etapa, Barca va juca acasa cu Deportivo, iar Real tot acasa cu Getafe.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#real aproape sa piarda titlul, #real meci nebun cu valencia, #real ratare titlul spania, #barca aproape campioana spania , #stiri Real Madrid