Real Madrid face inca un pas gresit in campionatul Spaniei

Sambata, 09 Septembrie 2017, ora 15:56
3747 citiri

Real Madrid ramane cu o singura victorie in primele trei etape din Spania, dupa 1-1 acasa cu Levante.

Intr-un meci in care Zinedine Zidane a incercat sa menajeze cativa jucatori, Levante a deschis scorul surprinzator in minutul 12, prin Ivi, dupa un aut.

Realul a egalat in minutul 36, prin Lucas, care a reluat din fata portii la o minge respinsa de portar.

Pe final de meci, Real Madrid s-a napustit in atac, dar a ratat cateva ocazii mari si implicit victoria.

In minutul 90, Marcelo de la Real Madrid a fost eliminat.

Dupa acest rezultat, Real Madrid are 5 puncte in primele trei etape si urca cel putin temporar pe locul 4 in Spania.

Etapa urmatoare, Real Madrid se va deplasa la Sociedad, duminica de la ora 21:45.

Pana atunci, Real va primi si vizita lui APOEL Nicosia, miercuri de la ora 21:45, in grupele Ligii Campionilor.