Real Madrid ii administreaza o mare umilinta echipei lui Andone in Spania

de Dan Alexandru
Duminica, 21 Ianuarie 2018, ora 18:59

Real Madrid a fost condusa de Deportivo La Coruna, echipa la care atacantul Florin Andone a inceput titular, dar a reusit pana la urma sa intoarca soarta partidei, scapand de inca o mare rusine din acest sezon.

7-1 a fost scorul pentru cei de la Real, care s-au vazut condusi inca din minutul 23, dupa golul lui Adrian, venit din pasa lui Perez.

Real a inceput cursa de recuperare din minutul 32, dupa golul lui Nacho, urmat de reusitele semnate de Bale, o dubla, Modrici, plus o alta dubla semnata de Ronaldo, dar si de un alt gol marcat de Nacho pe final, in minutul 88.

Imediat dupa unul din golurile marcate de Ronaldo, in minutul 85, acesta a suferit o grava accidentare, fiind umplut de sange dupa o intrare a lui Schar, care l-a lovit cu o gheata in cap. Lusitanul si-a revenit insa destul de repede dupa interventia medicilor.

Daca Real pierdea si acest meci, era a 5-a infrangere din acest sezon, iar Barcelona se putea distanta la 22 de puncte, ceea ce ar fi fost un record nemaiintalnit!

Acum, Real urca pe 4 cu aceasta victorie, avand 35 de lungimi in clasament, in timp ce Barcelona, care joaca duminica in deplasare la Betis, are 51 de puncte.

Florin Andone a fost titular la oaspeti dar nu a stralucit si a fost inlocuit in minutul 79. Romanul a avut totusi doua mari ocazii, una din ele atunci cand a scapat singur cu Navas.

Depor e pe loc retrogradabil in Spania, 18, cu 16 puncte la activ dupa 20 de etape.