Real Madrid, invinsa de echipa lui Tatarusanu

Duminica, 17 August 2014, ora 11:48
2700 citiri

Real Madrid nu se descurca in meciurile amicale. In partida jucata in Polonia, pe Stadion Narodowy din Varsovia, galacticii au pierdut, scor 1-2, in fata echipei italiene Fiorentina, la care portarul Ciprian Tatarusanui a fost transferat in aceasta vara.

Recenta castigatoarea a Supercupei Europei a inceput meciul furibund, chiar daca din echipa lipseau mai multi jucatori de baza, iar in urma unui contratac rapid condus de Di Maria, vedeta echipei, Cristiano Ronaldo, a deschis scorul inca din minutul 3. Italienii au reusit egalarea in minutul 26, prin Mario Gomez.

Dupa pauza, Carlo Ancelotii a aruncat in teren mai multi titulari, dar tot Fiorentina a fost cea care a lovit decisiv prin Marcos Alonso in minutul 69, stabilind rezultatul final al partidei.

Tatarusanu a fost rezerva si nu a evoluat deloc. Iata si cele doua formatii:

Real Madrid: Keylor Navas; Arbeloa (Lucas Vazquez, min. 76), Varane (Sergio Ramos, min. 74), Nacho, Marcelo (Coentrao, min. 46) ; Illarra (Burgui, min. 74), Xabi Alonso (Kroos, min. 46), Khedira (Medran, min. 75) ; James (Carvajal, min. 46), Ronaldo (Benzema, min. 46), Di Maria.

Fiorentina: Neto; Tomovic (Pizzini, min. 85), Gonzalo, Savic, Alonso (Pasqual, min. 85) ; Aquilani (Brillante, min. 69), Pizarro (Wolski, min. 77), Borja Valero (Gigli, min. 90) ; Vargas (Lazzari, min. 85) ; Mario Gomez (Ilicic, min. 68), Babacar (Bernardeschi, min. 77).

Președintele PSD Sector 1 o vede pe Clotilde Armand la pușcărie: ”Și-a dat bani necuveniţi tocmai din bugetul unui proiect anticorupţie”
Preşedintele PSD Sector 1, Petre Florin Manole, a transmis joi, 25 aprilie, că primărița Clotilde Armand are „un drum scurt și previzibil de când a fost prinsă cu mâna-n bugetul local”....
Ultimul mesaj al lui Piedone despre posibila retragere din cursa pentru Capitală: ”Îi las pe contracandidaţi să facă campanie când cerurile sunt deschise”
Cristian Popescu Piedone a anunțat joi, 25 aprilie, că rămâne în cursa pentru Primăria Bucureștiului, în ciuda tuturor zvonurilor. "Haideţi să închidem odată... Retragere, mesaje,...