Real Madrid, invinsa pentru a doua oara in doar patru zile

Joi, 19 Ianuarie 2017, ora 09:14
4788 citiri

Real Madrid a fost invinsa pe teren propriu, cu 2-1, de formatia Celta Vigo, intr-o partida din cadrul primei manse a sferturilor de finala ale Cupei Spaniei, disputata miercuri seara.

Oaspetii s-au impus gratie golurilor marcate de Iago Aspas (min. 64) si Jonny Castro (min. 70), in timp ce pentru madrileni a inscris Marcelo (min. 69).

Real Madrid a suferit, astfel, al doilea esec consecutiv dupa o serie de 40 de meciuri fara infrangere. Duminica, elevii lui Zinedine Zidane s-au inclinat cu acelasi scor in partida disputata in deplasare cu FC Sevilla, in Primera Divison.

Intr-un alt meci din turul sferturilor de finala ale Cupei Spaniei, Alaves s-a impus cu 2-0 pe terenul formatiei de liga secunda Alcorcon, prin "dubla" lui Ibai Gomez din finalul jocului (min. 90 si 90+4).

Joi sunt programate ultimele doua jocuri din aceasta faza a competitiei: Atletico Madrid - Eibar si Real Sociedad - FC Barcelona.

Meciurile retur se vor disputa intre 24 si 26 ianuarie.

Declarațiile preotului Nicolae Tănase sunt ”o invitație la viol”. Ministra Justiției intervine
Ministra Justiţiei, Alina Gorghiu a spus, referitor la afirmaţiile preotului Nicolae Tănase de la Valea Plopului potrivit cărora fetele care sunt agresate sexual ar trebui să intre la...
Plângeri la DNA și ANI împotriva lui Cristian Popescu Piedone. USR îl acuză că și-a angajat ”rudele și pilele” la primărie
USR va depune plângeri la Agenţia Naţională de Integritate şi Direcţia Naţională Anticorupţie împotriva lui Cristian Popescu Piedone şi a caracatiţei cu rude şi pile pe care a...