Real Madrid, la un pas de o rusine istorica la Campionatul Mondial al Cluburilor

Miercuri, 13 Decembrie 2017, ora 21:00

Real Madrid a fost la un pas de o rusine istorica in semifinalele Campionatului Mondial al Cluburilor.

Formatia lui Zidane s-a calificat in finala, dupa o victorie cu 2-1, dar a trait periculos si chiar a fost condusa de Al Jazira din Emiratele Arabe Unite.

Arabii au deschis scorul in minutul 41, dupa un sut plasat al lui Romarinho.

In startul partii secunde, Al Jazira a mai marcat o data, insa reusita a fost anulata pentru un ofsaid milimetric, dupa ce arbitrul a consultat reluarea video.

A fost momentul in care cei de la Real Madrid s-au trezit. Cristiano Ronaldo a egalat in minutul 53, iar Bale a marcat golul victoriei in minutul 81.

In finala, Real Madrid se va duela cu brazilienii de la Gremio, care au trecut cu 1-0 de mexicanii de la Pachuca.

Finala este programata sambata de la ora 19:00.