Real Madrid s-a distrat cu Sevilla si a marcat 5 goluri

Sambata, 09 Decembrie 2017, ora 18:59
3004 citiri

Real Madrid a castigat intr-o maniera entuziasmanta partida de pe teren propriu cu FC Sevilla, in runda curenta de La Liga, scor 5-0, ultimul joc al madrilenilor inainte de marele El Clasico.

A fost 5-0 dupa goluri marcate de Ronaldo o dubla (unul din penalti), Nacho, Kroos si marocanul Hakimi.

Un spectacol de goluri asadar pe Santiago Bernabeu, toate reusitele fiind marcate in prima repriza, in minutele 3, 23, 31, 38 si 42.

Foarte multi tineri au evoluat pentru Real, care nu s-a putut baza nici pe Sergio Ramos sau Dani Carvajal, suspendati, dar nici pe Varane, Bale sau Casemiro, accidentati.

O victorie care vine la timp pentru Real, care va merge sa dispute Campionatul Mondial al cluburilor, iar imediat dupa aceea va juca El Clasico in fata lui FC Barcelona, pe 23 decembrie.

In clasament, Real e pe 3 in Spania cu 31 de puncte, la egalitate cu Valencia, cu un punct peste Atletico Madrid, dar la 5 lungimi in spatele Barcelonei.

Sevilla ramane pe 5 si aici se opreste seria sa de 3 victorii la rand.

Orban acuză Biroul Electoral Central că favorizează alianța PSD-PNL: ”Le-a dat voie să desfacă alianţa împotriva firii”
Liderul Forţa Dreptei, Ludovic Orban, a acuzat joi, 25 aprilie, Biroul Electoral Central că ar fi modificat „în mod ilegal” o hotărâre de guvern şi că instituţia ar fi...
Liderul USR, după trimiterea în judecată a lui Clotilde Armand: ”Sunt nişte dosare fake, hărţuieli politice”
Preşedintele USR, Cătălin Drulă, a reacţionat după Clotilde Armand, primarul Sectorului 1, a fost trimisă în judecată de Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 1 şi a afirmat că...
#Real Madrid umileste FC Sevilla, #Real Madrid cronica meci Sevilla, #Real Madrid se distreaza cu Sevilla , #stiri Real Madrid