Real Madrid se impune la Villarreal dupa o revenire de zile mari

Luni, 27 Februarie 2017, ora 08:11
4904 citiri

Real Madrid s-a impus pe terenul lui Villarreal, dupa un meci extrem de spectaculos, castigat cu 3-2.

Formatia lui Zidane a fost condusa cu 2-0, insa a revenit magnific in ultimele 25 de minute, cand a marcat de trei ori.

Dupa o repriza alba, Trigueros a deschis spectacolul in minutul 50, iar Bakambu a facut 2-0 sase minute mai tarziu.

Gareth Bale a redus insa din diferenta in minutul 64, cu o lovitura de cap, iar Ronaldo a egalat zece minute mai tarziu dintr-un penalti puternic contestat de gazde.

Golul victoriei i-a apartinut lui Alvaro Morata in minutul 83. Proaspat intrat pe teren, varful iberic a fost eroul Realului cu o lovitura de cap.

Dupa acest rezultat, Real ramane pe primul loc, cu 55 de puncte, unul peste Barcelona. Madridul are insa un meci mai putin disputat.

Etapa urmatoare, Real Madrid va primi vizita lui Las Palmas.

C.S.

Ironia lui Nicușor Dan după ce Piedone a venit cu un tricou pe care scria ”Şi eu sunt interlop”: ”Ştim toţi!”
Primarul Capitalei, Nicuşor Dan, a postat sâmbătă pe Facebook o fotografie în care apare în tribune, la un meci, afişând un tricou cu mesajul: Ştim Toţi!, ca răspuns la mesajul de pe...
Ludovic Orban, ales președintele Forţa Dreptei. "Adevăraţii liberali sunt în acest partid"
Ludovic Orban a fost ales, sâmbătă, 20 aprilie, preşedintele partidului Forţa Dreptei la primul Congres al formaţiunii, adunare la care au participat, la Palatul Parlamentului, peste 1.200 de...