Real Madrid umileste in deplasare "lanterna rosie"

Sambata, 18 Ianuarie 2014, ora 19:51
1753 citiri

Real Madrid a calacat in picioare "lanterna rosie" in etapa a XX-a din Primera Division. In meciul jucat in deplasare pe Benito Villamarin, galacticii s-au impus, scor 5-0, in fata celor de la Betis Sevilla.

Echipa antrenata de Carlo Ancelotti a inceput in forta si in prima parte a jocului a marcat de doua ori prin C. Ronaldo (minutul 11) si Bale (minutul 25). Imediat dupa pauza, galacticii au inscris prin Benzema (minutul 46). Di Maria in minutul 61 si Morata in minutul 90 au stabilit rezultatul final al partidei.

Cu acesta victorie, Real Madrid a egalat in fruntea clasamentului Barcelona si Atletico Madrid, toate avand cate 50 de puncte, dar cele doua au un meci mai putin.

Ambele vor juca duminica, FC Barcelona in deplasare cu Levante, iar Atletico acasa cu Sevilla.

Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...
Lider PNL inculpat pentru corupție și-a depus candidatura la locale: ”Intru în competiţie bărbăteşte, deschis şi asumat”
Preşedintele PNL Prahova, Iulian Dumitrescu, inculpat pentru corupţie şi cu interdicţia de a exercita funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Prahova, şi-a depus miercuri, 24 aprilie,...