Surpriza in Spania: Real Madrid pierde la Valencia dupa un meci electrizant

Miercuri, 22 Februarie 2017, ora 21:36
5712 citiri

Real Madrid a fost invinsa de Valencia, scor 1-2, intr-un meci restanta din campionatul Spaniei ce a avut un ritm extraordinar, in special datorita gazdelor, care au avut o prestatie foarte buna.

Startul partidei de pe Mestalla a fost fulgerator. Real a intrat relaxata pe teren, iar dupa doar noua minute scorul era 2-0 in favoarea celor de la Valencia.

Simone Zaza a deschis balul in minutul 4, cu o reusita superba, in timp ce Orelana a facut 2-0 cinci minute mai tarziu.

Valencia a continuat sa joace curajos si dupa marcarea golurilor, in timp ce Real a avut multe momente de imprecizie.

In cele din urma, madrilenii au marcat cu un minut inainte de pauza, cu o lovitura de cap de zile mari a lui Cristiano Ronaldo.

Realul a alergat in partea secunda dupa egalare, insa nu a mai izbutit sa marcheze.

In partea secunda, cei de la Valencia au avut doua penaltiuri evidente neacordate de arbitru.

Dupa acest rezultat, Real ramane pe primul loc, cu 52 de puncte, unul peste Barcelona. Madrilenii mai au insa un meci mai putin disputat. Valencia urca pe 14, cu 26 de puncte.

Etapa urmatoare, Real Madrid va avea un nou meci dificil, in deplasare la Villarreal, duminica de la ora 21:45.

C.S.

Traian Băsescu, despre actuala clasă politică: ”Comparaţi-l pe Ciolacu, ca şi calibru, cu Năstase, pe nea Nicu, cu Stolojan sau Crin Antonescu”
Fostul preşedinte Traian Băsescu afirmă că liderii celor două mari partide din România, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, nu se pot compara ”ca şi calibru” cu unii dintre predecesorii...
Traian Băsescu, ironii despre liderii PSD și PNL după retragerea finului său, Cătălin Cîrstoiu: ”Sunt și slabi de minte, nu numai slabi politicieni”
Fostul preşedinte Traian Băsescu, naşul medicului Cătălin Cîrstoiu, este de părere că alegerea acestuia pentru a candida la Primăria generală a Capitalei cu susţinerea PSD şi PNL...