Surpriza uriasa in Spania: Leganes a invins Real Madrid chiar pe Bernabeu si i-a scos pe "galactici" din Cupa

Joi, 25 Ianuarie 2018, ora 08:56
4557 citiri

Real Madrid a parasit Cupa Regelui dupa o infrangere rusinoasa cu modesta Leganes.

Invinsa in meciul tur cu 1-0, formatia de la periferia Madridului a dat lovitura pe Bernabeu, acolo unde s-a impus cu 2-1 si a obtinut calificarea in semifinale.

Leganes a lovit prima data in minutul 5, atunci cand Beauvue a lovit bara lui Casilla, pentru ca dupa prima jumatate de ora de joc Eraso sa deschida scorul cu un sut superb, de la peste 20 de metri.

Realul a egalat imediat dupa pauza, prin Benzema, insa in mai putin de 10 minute Gabriel a marcat golul unei victorii istorice pentru Leganes.

Eliminata din Cupa Spaniei si cu sanse infime de a mai conta in lupta pentru titlu, echipa lui Zidane isi mai poate salva sezonul numai cu un succes in Champions League.

Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
Kelemen Hunor, atac la PSD și PNL: "Cu chiu cu vai, au găsit un candidat comun şi acum îl abandonează. O bâlbâială politică de neiertat"
Retragerea candidatului coaliţiei PSD - PNL pentru Primăria Capitalei reprezintă o "bâlbâială politică de neiertat", consideră Kelemen Hunor, preşedintele UDMR. "Este o situaţie din...
#Real Madrid eliminata Cupa, #Real Madrid Leganes Cupa, #Real Madrid rezultat Leganes , #stiri Real Madrid