Zidane, despre calificarea controversata a lui Real Madrid si penaltiul din prelungiri

Joi, 12 Aprilie 2018, ora 08:03
9389 citiri

Zinedine Zidane a vorbit despre calificarea extrem de dificila obtinuta de Real Madrid in fata lui Juventus Torino, precum si despre penaltiul controversat din prelungiri.

Antrenorul madrilenilor afirma ca se astepta la un meci dificil, iar primirea golului in startul meciului a contribuit din plin la aceasta situatie.

"Nu a fost un joc straniu, dar recunosc ca nu ma asteptam sa primim gol in primul minut. Cand se intampla asa ceva, lasi capul jos, in timp ce adversarul prinde viata. Au inceput bine partida, pe cand noi nu. Am avut mari dificultati in a controla jocul. Stiam ca o sa suferim", a declarat Zidane la interviul de dupa meci.

In ceea ce priveste penaltiul acordat in prelungiri, gratie caruia Real Madrid a obtinut calificarea in semifinalele Ligii Campionilor, Zidane considera ca arbitrul a luat decizia corecta.

"Jucatorii mi-au spus ca a fost penalti, pentru ca eu n-am vazut faza. Dar si eu cred ca a fost penalti", a mai spus tehnicianul francez.

Vezi si:

Dupa ce a pierdut cu 0-3 pe teren propriu, Juventus a reusit fantastic sa egaleze scorul la general pe terenul lui Real Madrid, calificarea fiind decisa dupa un penalti acordat in ultimele minute si transformat de Cristiano Ronaldo.

Medhi Benatia l-a impins in careu pe Lucas Vazquez, iar Michael Oliver a aratat punctul cu var. A transformat cu siguranta Cristiano Ronaldo, dupa ce jucatorii campioanei Italiei au protestat minute in sir, iar Gianluigi Buffon a primit cartonasul rosu.

Cu 4-3 la general, Real Madrid s-a calificat in semifinalele celei mai importante competitii intercluburi din Europa, acolo unde vor mai fi prezente Liverpool, AS Roma si Bayern Munchen.

Plângeri la DNA și ANI împotriva lui Cristian Popescu Piedone. USR îl acuză că și-a angajat ”rudele și pilele” la primărie
USR va depune plângeri la Agenţia Naţională de Integritate şi Direcţia Naţională Anticorupţie împotriva lui Cristian Popescu Piedone şi a caracatiţei cu rude şi pile pe care a...
Ciolacu nu-l lasă pe Robert Negoiță să intre în cursa pentru Capitală: "E candidat la Sectorul 3 și lucrurile așa vor rămâne"
Premierul Marcel Ciolacu a declarat vineri, 19 aprilie, că a discutat cu liderul PNL, Nicolae Ciucă, şi au ajuns la concluzia că Robert Negoiţă este un candidat foarte bun al alianţei PSD -...
#Zinedine Zidane calificare Real, #Zidane penalti Real Juventus , #stiri Real Madrid