FCSB o invinge pe Dunarea Calarasi, in Liga 1

Duminica, 23 Septembrie 2018, ora 22:50
10112 citiri

FCSB a castigat cu 2-0 meciul jucat, duminica seara, cu Dunarea Calarasi, in etapa a 9-a a Ligii 1.

Ambele goluri ale intalnirii disputate la Voluntari au fost marcate in prima repriza.

Au inscris Dennis Man, in minutul 8, dupa o centrare buna a lui Nedelcu, si Florin Tanase, in minutul 45, dintr-o lovitura de la 11 metri obtinuta de Raul Rusescu.

Oaspetii au fost insa in permanente periculosi, in special prin Mediop, care a irosit mai multe sanse importante.

In urma acestui succes, FCSB revine pe primul loc in clasamentul Ligii 1, cu 18 puncte.

De partea cealalta, Dunarea Calarasi ramane pe pozitia a 9-a, cu 12 puncte.

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, partida dintre FCSB si Dunarea Calarasi, din etapa cu numarul 9 a Ligii 1.

Desfasurarea partidei:

min.90+3 - FINALUL PARTIDEI

min.90 - Partida va fi prelungita cu trei minute.

min.89 - Benzar suteaza frumos de la distanta, dar mingea trece pe langa poarta.

min.79 - Ultima schimbare la gazde: iese Coman, intra Teixeira.

min.77 - Straton respinge la un sut bun din unghi al li Benzar.

min.69 - Balgradean iese bine si retine din fata lui Mediop.

min.59 - Schimbare la FCSB: iese Rusescu, intra Morutan.

min.58 - Balgradean are o interventie buna la o lovitura de cap.

min.55 - BARA DUNAREA CALARASI! Mediop reia in bara dintr-o pozitie excelenta!

min.46 - Schimbare la FCSB: iese Tanase, intra Gnohere.

INCEPUTUL REPRIZEI SECUNDE

----------------------------------------

min.45+2 - FINALUL PRIMEI REPRIZE

min.45 - De la margine se arata doua minute de prelungiri pentru acest prim mitan.

INFO: E primul gol marcat de Florin Tanase in acest sezon al Ligii 1.

min.45 - GOOOL FCSB!!! Tanase executa de la punctul cu var si duce scorul la 2-0 chiar inainte de pauza!!!

min.43 - Penalti FCSB! Ispas da pe langa minge si apoi il loveste in propriul careu pe Raul Rusescu!

min.37 - Man trimite spectaculos putin pe langa vinclul portii adverse.

min.36 - Kanda suteaza frumos de la distanta, iar mingea se duce putin pe langa poarta lui Balgradean.

min.33 - Ce ocazie! Straton respinge in fata la un sut al lui Coman, mingea ajunge la Rusescu, insa si acesta e blocat de portarul oaspetilor.

min.32 - Keyta trimite milimetric peste poarta "ros-albastrilor"

min.26 - Wallace trimite peste poarta dupa o balbaiala in careul lui FCSB.

min.20 - Straton respinge cu dificultate la un sut de la distanta al lui Coman.

min.12 - Balasa se inalta bine, insa reia cu capul pe langa poarta.

min.11 - Tanase, deposedat in ultimul moment de un aparator al oaspetilor.

min.8 - GOOOL FCSB!!! Man marcheaza dupa o centrare excelenta a lui Nedelcu, la care fundasii adversi au fost surprinsi pe picior gresit!!!

min.1 - Ce ocazie! Mediop ramane singur cu Balgradean, dar suteaza slab, iar goalkeeperul "ros-albastrilor" retine.

ora 21:00 - STARTUL MECIULUI

INFO: Partida se va disputa la Voluntari si va fi transmisa in direct la TV de posturile Digi Sport 1, Telekom Sport 1 si Look TV.

INFO: Inaintea acestei partide, FCSB ocupa locul 2 in clasamentul Ligii 1, cu 16 puncte, in timp ce Dunarea Calarasi ocupa pozitia a 9-a, cu 12 puncte.

ECHIPELE:

FCSB: Balgradean - Benzar, Planic, Balasa, Stan - Nedelcu, Ovidiu Popescu - Man, Tanase, Coman - Rusescu.

Antrenor: Nicolae Dica.

DUNAREA CALARASI:Straton - Tenea, Dobrosavlevici, Walace, Ispas - Cucu, Puscas - Kanda, Pana, Keyta - Mediop..

Antrenor: Dan Alexa.

Arbitru: Ionut Coza.

Gabriela Firea a intrat în campanie electorală încă din prima zi de la nominalizare: „Acum avem o şansă în plus. Votul trebuie să fie util”
Preşedintele PSD Bucureşti, Gabriela Firea, proaspăt desemnată candidatul social-democraților la Primăria Capitalei, și-a început deja discursurile de candidat, marți, 23 aprilie, la nici...
Ciolacu, dragoste cu năbădăi cu Firea. Uite catastrofa, nu mai e catastrofa
A ieșit domnul Marcel Ciolacu, premierul României și liderul PSD, la o conferință de presă alături de Gabriela Firea, să spună în fața tuturor cât este de deșteaptă și frumoasă,...
#LIVE FCSB Dunarea Calarasi, #FCSB Dunarea Calarasi direct, #rezultat FCSB Dunarea Calarasi , #meciuri