Înapoi la listarea arhivei

05 Iunie 2014 - Kartistii au facut... legea, la Arad

Palatul Copiilor Resita s-a clasat pe locul intai la prima etapa a Campionatului National Scolar de karting.

05 Iunie 2014 - Sechestru pe averea medicului Sebastian Telbis

Anchetatorii au pus sechestru de un milion de euro pe averea doctorului Sebastian Telbis si a altor doi medici de la Casa de Pensii Caras- Severin. Toti trei sunt cercetati pentru comiterea a 300 de

05 Iunie 2014 - Sarbatoare fotbalistica patata cu sange

RESITA - Finala pe judet a Cupei Romaniei la fotbal a fost intrerupta in primul minut de prelungire, arbitrul intalnirii incasand un pumn in fata de la unul dintre jucatori.

05 Iunie 2014 - TREI medici cu averea sub sechestru. Sute de acuzatii de luare de mita

Trei medici din Caras-Severin sunt acuzati de luare de mita dupa ce ar fi aprobat ilegal sute de dosare de pensionare anticipata.

05 Iunie 2014 - Scandal in Muncitoresc calmat cu focuri de arma

RESITA - Marti dupa-amiaza, in Muncitoresc a avut loc un scandal intre mai multe persoane. Asta dupa ce, cu o zi inainte, un scandal similar a fost aplanat de la sine in alta zona a Resitei, incident

05 Iunie 2014 - Examen de maturitate pentru festivalul de la Garana

BREBU NOU - Organizatorii spun ca editia din acest an va reprezenta cel mai bun festival european al genului.

05 Iunie 2014 - Luptatorii de la CSM Resita, trei medalii la Campionatele Nationale

RESIEsA - In perioada 30 mai - 1 iunie s-au desfasurat, in Sala Sporturilor din Tg. Mures, finalele Campionatului National de lupte.