Înapoi la listarea arhivei

27 Aprilie 2019 - Fabuloasa Phoenix, refuzata pe scena Casei de Cultura din Resita! "Asa ramanem mai saraci, mai prosti, mai goi!"

Impresarul trupei lui Nicu Covaci da de pamant cu conducerea UCMR Resita, proprieratul salii care, cu sase luni in urma, a avut toate locurile ocupate, dar care acum nu-i mai poate primi pe fanii

27 Aprilie 2019 - Baschetbalistii de la SCM Timisoara, invinsi in al doilea meci de la Craiova. Scorul s-a echilibrat in play-off

SCM Timisoara nu a putut sa mai produca o victorie pe terenul lui SCM U Craiova si in al doilea meci din play-off. Alb-violetii au pierdut cu 88-72 vineri, dupa ce miercuri au castigat in Banie cu

27 Aprilie 2019 - Bugetul lui Borcean, votat cu amendamente liberale

Bugetul creionat de primarul Felix Borcean si directorul economic Horia Irimia a fost prezentat in plenul legislativului local, discutiile aprinse nelipsind nici de aceasta data. Primii care au venit

27 Aprilie 2019 - Inca un pas spre promovare facut de CSM Resita

Gazdele au deschis scorul in minutul 5, dintr-un penalty executat si transformat de Daniel Vadrariu. La 1-0, oaspetii au iesit mai mult la joc, si au avut minute bune de dominare - insa de marcat au

27 Aprilie 2019 - Caransebesul "tine" Lupacul pe primul loc

Oaspetii au trimis primul sut pe poarta in minutul 3, prin Megheles, insa Petrut a retinut cu siguranta. Doua minute mai tarziu, Neagu a expediat o centrare de pe partea stanga, insa lui Frent, aflat

27 Aprilie 2019 - Zile libere pe malul lacului dintr-un "Colt de Rai"

Pensiunile sezoniere isi redeschid larg portile pentru sutele de turisti, ce vor profita la maximum de zilele de sarbatoare. Complexul "Colt de Rai" spune prezent si de aceasta data.

27 Aprilie 2019 - Visul unei nopti de vara... Desi matematic retrogradati in Divizia D, primarul Lugojului pregateste stadionul pentru Liga a II-a!

Situatia dezastruoasa in care se afla echipa de fotbal a Clubului Sportiv Municipal Lugoj, formatie aflata pe ultimul loc al seriei a IV-a din Divizia C, nu pare sa ingrijoreze finantatorul

27 Aprilie 2019 - Rosul si negrul au batut albul si violetul in seara Vinerii Mari. ACS Poli a castigat derby-ul cu ASU

ACS Poli mai poate sa viseze de Paste la salvarea de la retrogradare dupa ce s-a impus cu 1-0 in derby-ul cu ASU Politehnica, gratie unui gol marcat de Sorel Chemin. Un meci in care niciuna dintre