clasament liga 5 valcea

vezi toate articolele pe aceeasi tema
Handbal feminin, Liga Nationala HCM e pe val!

Handbal feminin, Liga Nationala HCM e pe val!

* echipa noastra a trecut si de CSM Bistrita si e in carti pentru cupele europene

Atatia spectatori nu strangea nici Oltchimul pe vremuri in meciurile de campionat, poate doar la derby-urile cu Rapid sau HC Zalau. Aproape 2000 de valceni au venit la Sala Polivalenta Traian pentru a le vedea la mai mult


Luni, 20 Februarie 2017, ora 18:16

Handbal feminin, Liga Nationala HCM, favorita certa cu Bistrita

Handbal feminin, Liga Nationala HCM, favorita certa cu Bistrita

HCM Ramnicu Valcea este echipa momentului in Liga Nationaa de handbal feminin, alaturi de campioana CSM Bucuresti si de echipa antrenata de Gheorghe Tadici, HC Zalau. Elevele lui Gheorghe Sbora au invins in patru din cele cinci partide jucate in acest an si sunt pe locul 5 al ierarhiei, cu sanse mai mult


Vineri, 17 Februarie 2017, ora 20:52

Handbal feminin, Liga Nationala HCM, mai aproape de cupele europene

Handbal feminin, Liga Nationala HCM, mai aproape de cupele europene

valcencele au castigat si la Cisnadie si au urcat pe locul 5

Dupa infrangerea de pe terenul Coronei Brasov, handbalistele de la HCM Ramnicu Valcea s-au deplasat la Cisnadie pentru partida contra Magurei, o formatie periculoasa, desi se afla in zona inferioara a clasamentului. Atentionate de mai mult


Vineri, 17 Februarie 2017, ora 18:17

Handbal feminin, Liga Nationala Asalt la Cisnadie

Handbal feminin, Liga Nationala Asalt la Cisnadie

HCM vrea sa plece cu toate punctele de pe terenul sibiencelor

Handbalistele de la HCM Ramnicu Valcea joaca marti, la Cisnadie, un meci foarte important impotriva echipei locale, Magura. Elevele lui Gheorghe Sbora, ajunse pe locul 7 al clasamentului, dupa esecul de la Brasov, au mare nevoie de toate mai mult


Luni, 13 Februarie 2017, ora 20:34

Handbal feminin, Liga Nationala Craiova urca, HCM coboara un loc

Handbal feminin, Liga Nationala Craiova urca, HCM coboara un loc

Liga Nationala de handbal feminin a continuat cu meciurile unei noi etape in cadrul careia nu s-au inregistrat surprize notabile. Cel mai echilibrat meci a avut loc la Brasov, acolo unde Corona a intalnit pe HCM Ramnicu Valcea si a reusit sa se impuna la patru goluri diferenta. In rest, favoritele mai mult


Marti, 07 Februarie 2017, ora 20:47

Handbal feminin, Liga Nationala HCM, infrangere dupa trei victorii

Handbal feminin, Liga Nationala HCM, infrangere dupa trei victorii

echipa noastra a cedat la Brasov si a ajuns pe locul 7 al clasamentului

HCM Ramnicu Valcea nu a reusit sa prelungeasca seria celor trei victorii consecutive si a cedat la Brasov, in fata echipei locale, Corona. Gazdele au condus pe tot parcursul intalnirii, si la opt goluri diferenta si au intrat mai mult


Marti, 07 Februarie 2017, ora 10:43

Handbal feminin, Liga Nationala HCM a pierdut la Brasov

Handbal feminin, Liga Nationala HCM a pierdut la Brasov

Handbalistele de la HCM Ramnicu Valcea au intrerupt seria victoriilor consecutive din acest an. Elevele lui Gheorghe Sbora trecusera, pe rand, de Dunarea Braila, Universitatea Cluj-Napoca si CSM Craiova si s-au deplasat la Brasov pentru disputa contra Coronei, una dintre contracandidatele la un loc mai mult


Luni, 06 Februarie 2017, ora 20:57

Handbal feminin, Liga Nationala Incep meciurile decisive pentru HCM!

Handbal feminin, Liga Nationala Incep meciurile decisive pentru HCM!

Greu de anticipat a fost parcursul echipei HCM Ramnicu Valcea in anul 2017. Speram sa obtinem macar trei puncte din intalnirile cu U Cluj, Dunarea Braila si CSM Craiova, dar elevele lui Gheorghe Sbora au luat maximum - 9! Dintr-o candidata la locurile din coada clasamentului, echipa noastra a ajuns mai mult


Vineri, 03 Februarie 2017, ora 21:45

Handbal feminin, Liga Nationala, rezultate, clasament

Rezultate:

Danubius Galati - Corona Brasov 25-30

CSM Bucuresti - HC Zalau 30-18

CSM Unirea Slobozia - Dunarea Braila 24-28

CSM Bistrita - SCM Craiova 21-28

Magura Cisnadie - "U" Cluj-Napoca 23-23

HCM Rm. Valcea - a stat

CSM Roman - a stat

Clasament:

CSM Bucuresti 13 12 0 1 391-269 36 mai mult


Marti, 31 Ianuarie 2017, ora 14:08

Cele mai citite stiri
ACCIDENT CUMPLIT in Albota cu 11 victime! Sora supravietuitoare este din VALCEA
UPDATE: Cele doua tinere sunt surori, soferita fiind din Popesti Leordeni, iar sora sa din Ramnicu ...
DECIZIE: Valceanca Ana Maria Patru a fost eliberata din AREST
Magistratii Curtii de Apel Bucuresti au decis sa o elibereze din arestul la domiciliu pe valceanca ...
Pensionarul din fruntea Politiei Locale Ramnicu Valcea, venituri lunare de peste 8.500 de lei
Pe unii nu-i mai satura Dumnezeu de bani si au impresia ca vor lua cu ei averea pe lumea cealalta. ...

Urmareste Ziare.com pe

Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
Platforma pentru solutionarea online a litigiilor