clasament liga 5 valcea

vezi toate articolele pe aceeasi tema
Turneu de handbal la Valcea!

Turneu de handbal la Valcea!

HCM Ramnicu Valcea va organiza un turneu de handbal puternic, in Sala Traian, in zilele de 3 si 4 august. Alaturi de echipa noastra, la startul intrecerii vor mai fi prezente trei echipe din Liga Nationala: SCM Craiova, Magura Cisnadie si HC Zalau. Se va juca dupa sistemul fiecare cu fiecare. Cateva mai mult


Miercuri, 19 Iulie 2017, ora 23:05

Handbal feminin, Liga Nationala "Legiunea straina" crede in HCM

Handbal feminin, Liga Nationala "Legiunea straina" crede in HCM

HCM Ramnicu Valcea ataca viitoarea editie a Ligii Nationale de handbal feminin cu o adevarata legiune straina. Handbalistelor din Romania care sunt in lot o sa le fie foarte greu sa isi gaseasca un loc in echipa de start, iar obiectivul este unul clar - cupele europene. Trei dintre elevele lui mai mult


Vineri, 14 Iulie 2017, ora 22:06

Handbal feminin, Liga Nationala Echipa ideala, fara handbaliste de la HCM

Handbal feminin, Liga Nationala Echipa ideala, fara handbaliste de la HCM

In perioada 13-21 iunie, cititorii www.handbalvolei.ro au putut vota cel mai bun "sapte" al Ligii Nationale feminine, cea mai buna tanara jucatoare, cea mai buna aparatoare si cel mai bun antrenor. CSM Bucuresti are cinci reprezentante in echipa ideala in timp ce echipa noastra, HCM Ramnicu Valcea, mai mult


Marti, 27 Iunie 2017, ora 21:24

Liga a IV-a, Play-off Cine merge la barajul pentru Superliga?

Liga a IV-a, Play-off Cine merge la barajul pentru Superliga?

Cu o etapa inainte de final, echipa presedintelui Marian Joita, AS Chimia 2012, a promovat in Superliga din postura de castigatoare a Seriei Est a Ligii a 4-a. Chimistii au 57 de puncte, cu 9 mai multe fata de ocupantele locurilor 2 si 3, Strejarul Vladesti si Foresta Malaia, ambele cate 48 de mai mult


Marti, 13 Iunie 2017, ora 20:44

Fotbal, Liga a V-a Cavalerii castiga pe turnanta

Fotbal, Liga a V-a Cavalerii castiga pe turnanta

Fotbalistii de la Cavalerul Trac Cernisoara au reusit sa castige campionatul Seriei Nord a esalonului V, in ultima etapa. Trupa patronata de Robert Dican a reusit sa castige fara probleme meciul cu Primaria Stroesti, 4-1 si a profitat de esecul fostei lidere, AS Ramnicu Valcea, care a cedat toate mai mult


Marti, 13 Iunie 2017, ora 20:42

Fotbal judetean Campionatele din Valcea, aproape de final!

Fotbal judetean Campionatele din Valcea, aproape de final!

Campionatele de fotbal din Liga a IV-a si a V-a se indreapta spre final. In mare parte se stiu deja formatiile care vor promova, dar si cele care in sezonul viitor vor evolua un esalon mai jos. In Seria de Vest a esalonului patru, Chimia Ramnicu Valcea si-a obtinut deja dreptul de a reveni in mai mult


Marti, 06 Iunie 2017, ora 22:06

Fotbal, Liga a V-a

Fotbal, Liga a V-a

A.S. ATHLETICO Rm. Valcea - A.S. PROGRESUL Berbesti, 3-5
A.S. Ramnicu Valcea - A.C.S. ALUTUS Salatrucel, 7-1
A.S. MAGURA Slatioara - A.C.S. VALCEA SPORT, 2-1
A.S. RAPID URSUS Stoenesti - TINERETUL Surpatele, 0-3, la masa verde
A.S. PRIM Stroesti - A.S. Otesani, 3-0, la masa verde
A.S. FORESTIERUL mai mult


Marti, 06 Iunie 2017, ora 22:02

Handbal feminin, Liga Nationala Flori Craiu, din nou sub tricolor

Handbal feminin, Liga Nationala Flori Craiu, din nou sub tricolor

Pivotul echipei HCM Ramnicu Valcea, Florentina Craiu, este pe lista jucatoarelor care sunt convocate la nationala de senioare, pentru jocurile cu Austria, programate pe 9 si 13 iunie. Nationala se va reuni in 28 mai, la Oradea, iar pentru aceasta actiune oficiala Flori Craiu este nominalizata de mai mult


Luni, 29 Mai 2017, ora 22:10

Fotbal, Liga a III-a Sirineasa termina cu un esec

Fotbal, Liga a III-a Sirineasa termina cu un esec

CS Sirineasa a terminat acest sezon al esalonului III la fotbal cu o infrangere. Elevii lui Gabriel Mangalagiu au jucat in deplasare, cu echipa a doua de la Voluntari si au cedat cu 0-2 dupa ce au primit al doilea gol in prelungiri. Echipa noastra termina sezonul pe pozitia a 13 a clasamentului si mai mult


Duminica, 28 Mai 2017, ora 19:38

Cele mai citite stiri
FOTO - VIDEO: Actiuni de lupta la Raureni. SABER GUARDIAN, secventa WET GAP CROSSING II!
Brigada 2 Infanterie "Rovine" a postat pe Facebook imagini din zona Raureni, judetul Valcea, acolo ...
VEZI ce LUCRARI au mai fost demarate in RAMNICU VALCEA
Comunicat de presa Miercuri, 19 iulie, la Cinematograful "Geo Saizescu", a avut loc cea de-a doua ...
FOTO: Accident MORTAL pe DN 64. Un biciclist si-a pierdut viata
Un accident mortal a avut loc ieri seara, pe DN64, in Babeni. Un biciclist in varsta de 65 de ani ...

Urmareste Ziare.com pe

Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
Platforma pentru solutionarea online a litigiilor