Handbal feminin, Liga Nationala HCM urca pe locul 8! - gruparea valceana are la activ 4 puncte si joi vrea sa sparga gheata in deplasare

Marti, 16 Septembrie 2014, ora 05:29
125 citiri
HCM Rm. Valcea-CSM Ploiesti 27-21 (14-12)

Handbal Clubul Municipal a facut cea mai consistenta partida a acestui campionat, pe propriul teren, contra ploiestencelor de la CSM. Valcencele au reusit sa se impuna inca din debut, au condus in permenanta si au avut si patru goluri avans in prima repriza.

Oaspetele si-au mai revenit pe final si la pauza a fost numai 14-12 pentru echipa antrenata de Dumitru Musi. Debutul mitanului secund le-a apartinut elevelor lui Gheorghe Covaciu, care au ...citește toată știrea