Stupoare la Cupa Confederatiilor

23 Iunie 2009 - Stupoare la Cupa Confederatiilor

Duminica s-au disputat ultimele meciuri din grupa B a Cupei Confederatiilor, cu un derby de foc: Brazilia - Italia. Meciul a fost echilibrat timp de 25 de minute, dar dupa ce Camoranesi a ratat prima ocazie, "cariocas" s-au napustit spre poarta lui Buffon si au rezolvat meciul in opt minute, datorita celor doua goluri marcate de Robinho ('37, '43) si autogolul lui Dossena ('35), acesta deviind nefericit o pasa a aceluiasi Robinho spre Luis Fabiano. Suspansul de la pauza a fost intretinut si de

Calificari CM 2010 din Africa de Sud

13 Iunie 2009 - Calificari CM 2010 din Africa de Sud

Miercuri seara s-au disputat mai multe meciuri din cadrul grupelor de calificare pentru CM 2010. In zona America de Sud, Ecuador a invins Argentina. America de Sud Ecuador - Argentina 2-0 (0-0) Au marcat: Walter Ayovi ('72), Pablo Palacios ('84) Brazilia - Paraguay 2-1 (1-1) Au marcat: Robinho ('40), Nilmar ('50), respectiv Salvador Cabanes ('25) Columbia - Peru 1-0 (1-0) A marcat: Radamel Falcao Garcia ('26) Venezuela - Paraguay 2-2 (1-0) Au marcat: Giancarlo Maldonado '(9), Jose Manuel Rey

Robinho il ameninta cu tribunalul pe Pele

26 Martie 2009 - Robinho il ameninta cu tribunalul pe Pele

Brazilianul Robinho a anuntat ca il va da in judecata pe Pele daca acesta nu isi retrage acuzatiile conform carora atacantul lui Manchester City a consumat droguri. Robinho a explicat ca a fost uluit de declaratiile lui Pele si i-a semnalat acestuia ca in cazul in

Robinho, 'saltat' de politia britanica

29 Ianuarie 2009 - Robinho, 'saltat' de politia britanica

Atacantul brazilian al echipei engleze Manchester City, Robinho, a fost retinut de politie fiind acuzat de 'agresiune sexuala grava' intr-o discoteca, informeaza cotidianul britanic 'The Sun'. Purtatorul de cuvant al jucatorului, Chris Nathaniel, a confirmat faptul ca Robinho a fost retinut, marti, in cadrul unei 'anchete criminalistice', dar a subliniat ca brazilianul este nevinovat. 'Robinho a negat cu vehementa orice acuzatie si a spus ca ramane la dispozitia organelor de ancheta atat timp