Federer, lovitura extraordinara la Wimbledon (Video)

Vineri, 03 Iulie 2015, ora 08:52
6160 citiri

Roger Federer a reusit faza zilei la Wimbledon, in partida cu Sam Querrey.

In setul doi al meciului, la scorul de 4-2 in favoarea sa, elvetianul a lovit o minge printre picioare.

A rezultat un lob de exceptie care l-a pus in dificultate pe Querrey, acesta trimitand apoi mingea in fileu si pierzand punctul.

Federer a trecut fara probleme de Sam Querrey, scor 6-4, 6-2, 6-2, calificandu-se in turul II de la Wimbledon.

Iata, mai jos, rezumatul partidei, lovitura de senzatie a lui "Fedex" putand fi vazuta incepand cu minutul 1.

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
#Federer Querrey video, #Federer video Wimbledon 2015, #Federer Querrey Wimbledon video , #meciuri