Nadal: Mi-as dori serviciul lui Karlovici si voleul lui Federer

1184 citiri

Tenismenul spaniol Rafael Nadal a declarat ca i-ar placea sa aiba serviciul lui Ivo Karlovici si voleul lui Roger Federer.

"Am un stil de joc agresiv. Sunt multumit de felul in care joc. Am o cariera frumoasa acum si nu am intentia de a-mi schimba stilul.

Anul acesta a fost cel mai greu din cariera mea din cauza accidentarilor. Mi-as dori serviciul lui Ivo Karlovici si voleul lui Roger Federer", a declarat Rafael Nadal pentru contidianul spaniol Marca.

Rafael Nadal va juca in primul tur al Mastersului de la Beijing impotriva cipriotului Marcos Baghdatis, care a primit un wild card de la organizatorii turneului.

Lovitură pentru Rafael Nadal, pe terenul care-i poartă numele, la turneul pe care l-a câștigat de 12 ori VIDEO
Jucătorul spaniol de tenis Rafael Nadal a fost învins miercuri în turul al doilea al turneului ATP 500 de la Barcelona, pe care l-a câștigat de 12 ori. Australianul Alex de Minaur (25 de...
”Regele” Nadal a jucat primul meci pe zgură după 2 ani. Cum s-a descurcat la ATP Barcelona, pe terenul care-i poartă numele VIDEO
Tenismenul spaniol Rafael Nadal s-a calificat marți în turul secund al turneului ATP 500 de la Barcelona, jucând primul său meci pe zgură după aproape 2 ani, de la Roland-Garros 2022....