Banatenii pe val, ai nostri asteapta derby-ul suferintei cu Fagaras

Duminica, 26 Februarie 2017, ora 23:12
24 citiri
Poli Timisoara a confirmat forma buna prin care trece la acest inceput de an si a trecut fara probleme de CSM Satu Mare, scor 31-23.
Elevii lui Varady au tinut pasul cu banatenii doar in prima parte a meciului, cand s-au jucat minute bune cu 1-1 pe tabela...Apoi gazdele au marcat de patru ori consecutiv, de trei ori pe contraatac si Poli s-a dus la 5-1.
Apoi la 7-2 pentru gazde, Varady cere timp de odihna si ai nostri se apropie la 7-4. Pana la pauza s-a mers in acest ritm cu Poli controland ...citește toată știrea