CSU Alba Iulia a invins fara probleme pe CSM Satu Mare in primul meci al sferturilor de finala din LNBF

Joi, 03 Aprilie 2014, ora 01:37
55 citiri
Baschetbalistele antrenate de Miroslav Popov au confirmat calculele hartiei si s-au impus fara probleme, scor 81-55 (26-15, 17-15, 14-10, 24-15), in fata satmarencelor de la CSM, in prima partida a sferturilor de finala din LNBF.

Asa cum s-a intamplat si in meciurile din sezonul regulat baschetbalistele de pe Somes s-au tinut aproape de albaiulience doar in primele 7-8 minute cand scorul arata 17-15 pentru CSU. Cu trecerea timpului insa gazdele se desprind decisiv iar la pauza mare aveau o ...citește toată știrea