Infrangere pentru handbalisti, in primul meci

Vineri, 27 Mai 2016, ora 17:16
25 citiri
Prezenta la barajul de promovare in Liga Nationala de handbal masculin, echipa Clubului Sportiv Municipal Satu Mare a pierdut primul meci de la turneul gazduit de Brasov.

Satmarenii au fost invinsi, scor 35-27 (16-14) de CSU Suceava, echipa venita de pe locul 3 din Seria I a Diviziei A.

Dupa cum se poate deduce din scor, partida a fost echilibrata doar in prima parte si, dupa spusele antrenorului Nicolae Istrate, in primele 15 minute din repriza secunda. Aceasta infrangere anuleaza orice ...citește toată știrea