Infrangeri la scor in fata campioanei!

Miercuri, 30 Septembrie 2015, ora 19:11
30 citiri
Baschetbalistele de la CSM Satu Mare au debutat marti seara in noul sezon. Primul duel din "dubla" din Cupa Romaniei, in fata gazdelor si campioanei en-titre, CSM Targoviste a insemnat o infrangere usturatoare, 93-34, la pauza fetele noastre reusind sa acumuleze doar noua puncte si sa primeasca 48!

Pe sferturi, scorul s-a prezentat astfel: 21-5, 27-4, 15-14 si 30-11, toate in favoarea gazdelor. Pentru CSM Satu Mare au marcat: Cristina Badi (8 puncte), Diana Moraru (8), Renata Szmutku (7), ...citește toată știrea