Portarii satmareni si barajul pentru Liga 1

Marti, 13 Iunie 2017, ora 19:12
21 citiri
Luni seara am avut parte de mansa tur a barajului pentru promovare/mentinere in Liga 1. Poli Timisoara a invins UTA Arad cu 2-1 iar pe teren din primul minut am avut si rei jucatori satmareni.
Curileac la Timisoara, Miron si Munteanu la UTA Arad... Iar interesant a fost duelul portarilor, Curileac la banateni si Miron la aradeni...Poli a condus cu 2-0 la pauza si a ratat alte trei ocazii mari, Miron reusind sa blocheze in mai multe randuri atacurile gazdelor. UTA a revenit insa in partea a doua ...citește toată știrea