Real si Atletico, primele semifinaliste

Miercuri, 19 Aprilie 2017, ora 21:15
20 citiri
Marti seara s-au decis primele doua semifinaliste ale Ligii Campionilor. Ambele echipe sunt din Madrid.

Dominata la toate capitolele, mai ales in repriza secunda, Atletico Madrid a "smuls" o remiza pe terenul echipei Leicester. Spaniolii au deschis rapid scorul prin Niguez (min. 26), englezii egaland abia in minutul 61 prin Vardy. Scorul final avea sa fie 1-1, iar cu victoria cu 1-0 din tur, spaniolii s-au calificat in "careul de asi".

Un meci cu multe goluri s-a jucat la Madrid intre Real si ...citește toată știrea