Spania a invins Portugalia, scor 3-1, in Grupa B a Campionatului European de tineret

Miercuri, 21 Iunie 2017, ora 19:11
15 citiri
Echipa nationala de tineret a Spaniei a invins, marti seara, la Gdynia, cu scorul de 3-1, reprezentativa Portugaliei, in Grupa B a Campionatului European de fotbal U-21 din Polonia.
Saul Niguez, in minutul 21, Sandro Ramirez, in minutul 65, si Inaki Williams, in minutul 90+3, au marcat golurile invingatorilor. Reusita meciului i-a apartinut, insa, portughezului Bruma, in urma unui sut puternic din voleu, de la aproximativ 25 de metri, la care portarul Arrizabalaga nu a avut nicio sansa.