Victorie lejera pentru handbalistii satmareni

Luni, 17 Noiembrie 2014, ora 00:00
68 citiri
CSM Satu Mare - HC Sibiu 40-30 (23-14)

Victorie fara emotii obtinuta de handbalistii de la CSM Satu Mare in fata echipei HC Sibiu, vecina in clasamentul Seriei B a Diviziei A. Handbalistii satmareni au avut o prima repriza excelenta in care au functionat bine ambele faze, atac si aparare, astfel ca la finalul primelor 30 de minute scorul a fost de 23-14 in favoarea elevilor lui Nicolae Istrate.

A doua repriza a fost mai echilibrata, oaspetii fiind mult mai agresivi in aparare si cu un ...citește toată știrea