S-a stabilit prima semifinala de la US Open 2019

Miercuri, 04 Septembrie 2019, ora 07:00
30986 citiri

Elina Svitolina si Serena Williams se vor intalni in prima semifinala de la US Open 2019.

Dupa ce Elina Svitolina o invinsese pe Johanna Konta cu 6-4, 6-4, Serena Williams a facut o adevarata demonstratie de forta in meciul cu Qiang Wang.

Tenismena americana s-a impus in doua seturi, scor 6-1, 6-0, la capatul unui meci ce a durat doar 44 de minute.

Americanca nu i-a dat nicio sansa adversarei si a obtinut cea de-a o suta victorie pe tabloul principal de la US Open.

Totodata, Serena a reusit sa egaleze recordul Simonei Halep in privinta celei mai rapide victorii din acest sezon.

In celelalte doua sferturi de finala se vor intalni Belinda Bencici si Donna Vekici (de la ora 19:00), respectiv Bianca Andreescu si Elise Mertens (de la ora 2:00).

C.S.

Boloş, despre taxa pe boală: "Cel care stă în concediu medical primeşte mai mulţi bani decât atunci când este la serviciu"
Ministrul de Finanţe Marcel Boloş a explicat, joi, 28 martie, că numărul mare de concedii medicale nu asigură sustenabilitatea bugetului asigurărilor sociale. Declarația vine în...
Membru USR, agresat când strângea semnături, în București: ”Au rupt câteva liste, noi vom strânge şi mai multe”
USR anunţă că, miercuri, un membru USR a fost agresat în timp ce strângea semnături în zona Lujerului din Sectorul 6, Bucureşti. ”Ieri, un membru USR a fost agresat în timp ce...