Baschet feminin: Sepsi Sic merge in finala

Vineri, 15 Septembrie 2017, ora 07:42
35 citiri
Echipa Sepsi Sic a castigat joi, cu scorul de 84-65 (13-22, 30-11, 14-18, 27-14) meciul cu campioana PINKK-Pecsi 424, in semifinala Cupei Sio-editia 48. Multumita suporterilor Sepsi Sic a fost o atmosfera inedita la Szekszard.
Prima repriza a inceput greu, fetele antrenate de Zoran Mikes nu au marcat niciun punct in primele cinci minute impotriva echipei din Pecs, care in schimb au reusit sa obtina 8 puncte. Sepsi Sic a revenit in forta in a doua repriza, inscriind 30 de puncte, astfel capatand ...citește toată știrea