Sepsi OSK obtine o victorie la limita in capitala

Sambata, 12 Mai 2018, ora 16:27
38 citiri
Etapa a 9-a a Ligii 1 s-a incheiat cu o victorie pentru Sepsi OSK. Echipa covasneana s-a deplasat la Bucuresti, unde a intalnit-o pe FC Voluntari. Partida s-a incheiat cu scorul de 1 - 2 pentru oaspetii din Sfantu Gheorghe.

Hamed a deschis scorul in minutul 16, iar la scurt timp, respectiv minutul 21, Fulop Istvan, a marit avantajul covasnenilor.

Gazdele au marcat in minutul 80, prin Marinescu, dupa executarea unei lovituri de pedeapsa, obtinuta in urma unui fault al lui Dalmau contra lui ...citește toată știrea