Rezultatele 1 - 30 din 1000 (0.591 secunde)
Schimba cuvintele cautate
Filtreaza dupa data
Data inceput
Data sfarsit

Filtreaza dupa publicatie

Actiuni in baza planului de masuri "Foc de artificii". Sute de articole confiscate de politistii sibieni!

Miercuri, 11 Decembrie 2019, ora 15:15

Actiuni in baza planului de masuri "Foc de artificii". Sute de articole confiscate de politistii sibieni!La data de 10 decembrie, politistii specializati din cadrul Serviciului Arme, Explozivi si Substante Periculoase Sibiu au desfasurat actiuni in municipiul Medias pe linia prevenirii, identificarii si combaterii evenimentelor negative generate de nerespectarea prevederilor legale care reglementeaza detinerea, comercializarea, importul, depozitarea si folosirea articolelor pirotehnice atat de catre persoanele fizice, cat si de catre persoanele juridice.
Astfel, in cadrul activitatilor, politistii

Actualitate / stiri Actualitate10 vizite[ SibiuNews ]

Traditii din Iarna ASTRA: Targul de tara la Ignat si alte faine... mostenite! 4 Porci sacrificati pentru gusturi de poveste!

Miercuri, 11 Decembrie 2019, ora 12:37

Traditii din Iarna ASTRA: Targul de tara la Ignat si alte faine... mostenite! 4 Porci sacrificati pentru gusturi de poveste!NU S-ABATE DE LA DATUL STRABUN: Muzeul ASTRA organizeaza in perioada 14-15 decembrie 2019 doua programe speciale dedicate sarbatorilor de iarna. Este vorba despre Targul de Esara la Ignat si Traditii din Iarna ASTRA, evenimente care, cu talc, cu gust si poveste, vor avea loc in Muzeul in Aer Liber din Dumbrava Sibiului. Cele doua programe formeaza impreuna cel mai important weekend din agenda Muzeului ASTRA in perioada minunatelor sarbatori de iarna. ,,La Targul de Esara la Ignat se vor

Actualitate / stiri Actualitate12 vizite[ SibiuNews ]

FOTOGRAFIA ZILEI in Parcul SUB ARINI

Miercuri, 11 Decembrie 2019, ora 11:03

FOTOGRAFIA ZILEI in Parcul SUB ARINI"Te uita cum ninge... decembre'"... Hm!
Priviti imaginea asta suprinsa in Parcul Sub Arini din Sibiu! Toporasi veseli si gingasi, prin verdele crud al frunzelor delicate, sfidand

Actualitate / stiri Actualitate15 vizite[ SibiuNews ]

Femeie ranita intr-un accident pe DJ106E

Miercuri, 11 Decembrie 2019, ora 10:45

Femeie ranita intr-un accident pe DJ106EAccident miercuri dimineata, pe
DJ106E.
Asa cum transmite purtatorul de cuvant al IPJ Sibiu, Elena Welter,
un
s
ofer care conducea o autoutilitar
a
dinspre Orlat
catre
Cristian, s-a angajat
i
n efectuarea unei dep
as
iri
s
i a intrat
i
n coliziune cu un autoturism condus

Actualitate / stiri Actualitate14 vizite[ SibiuNews ]

3 lucruri pe care sa le faci daca ai intoleranta la lactoza. Sfaturi de care si sibienii ar trebui sa tina cont

Marti, 10 Decembrie 2019, ora 22:39

3 lucruri pe care sa le faci daca ai intoleranta la lactoza. Sfaturi de care si sibienii ar trebui sa tina contIntoleranta la lactoza, mai precis, la lapte sau produse care sunt derivate din acesta, este cea mai raspandita forma de dogmatism alimentar. Chiar daca organismul uman ia o mare doza de minerale din acest produs hranitor, printre care se afla si calciul sau magneziul, elemente de care corpul are nevoie, aceasta afectiune se poate produce la orice varsta intr-o forma sau alta. Lactoza se gaseste in numeroase alimente, pe langa cele clasice care sunt produse direct din lapte sau derivate

Actualitate / stiri Actualitate0 vizite[ SibiuNews ]

MERITA FELICITARI: Sibiul, premiat pentru al treilea an consecutiv in cadrul Galei Municipiilor din Romania

Marti, 10 Decembrie 2019, ora 20:41

MERITA FELICITARI: Sibiul, premiat pentru al treilea an consecutiv in cadrul Galei Municipiilor din RomaniaLuni, 9 decembrie, a avut loc la Bucuresti Gala Asociatiei Municipiilor din Romania, in care Sibiul a fost premiat pentru al treilea an consecutiv. In aceasta editie, desfasurata sub Inaltul Patronaj al Presedintelui Romaniei, Premiul pentru Excelenta in sanatate si asistenta sociala a revenit municipiului nostru.
"Spitalul de Pediatrie, aflat in administrarea municipiului Sibiu, a crescut vizibil in calitatea serviciilor medicale oferite, fapt confirmat prin decoratia Ordinul Medical in grad

Actualitate / stiri Actualitate16 vizite[ SibiuNews ]

CARTEA LI-I PRIETENA DE NADEJDE! Copiii de la Rusciori au de azi o noua biblioteca scolara

Marti, 10 Decembrie 2019, ora 18:35

CARTEA LI-I PRIETENA DE NADEJDE! Copiii de la Rusciori au de azi o noua biblioteca scolaraAzi, de Ziua Drepturilor Omului, o noua biblioteca scolara si-a deschis portile in Scoala Gimnaziala din Rusciori, care adauga astfel un plus de valoare in ce priveste accesul copiilor din mediul rural la un drept esential: dreptul la educatie, prin carti si activitati culturale care sa le largeasca orizonturile. Demn de stiut, pentru dotarea bibliotecii din cadrul Scolii Gimnaziale din Rusciori s-a mobilizat un actor din mediul privat care se dedica deja de mai multi ani educatiei pentru

Actualitate / stiri Actualitate16 vizite[ SibiuNews ]

Primarul Sibiului a participat la Adunarea Generala a Asociatiei Municipiilor din Romania. A fost "un dialog viu si onest" care a clarificat o serie de aspecte importante pentru comunitatile locale

Marti, 10 Decembrie 2019, ora 16:30

Primarul Sibiului a participat la Adunarea Generala a Asociatiei Municipiilor din Romania. A fost "un dialog viu si onest" care a clarificat o serie de aspecte importante pentru comunitatile localeLuni, 9 decembrie, primarul Astrid Fodor a participat la Adunarea Generala a Municipiilor din Romania, o intalnire de lucru la care au participat Presedintele Romaniei, E.S. Klaus Iohannis si premierul Ludovic Orban. De asemenea, au participat la lucrarile Adunarii vicepremierul Raluca Turcan, impreuna cu Ministrul Lucrarilor Publice, Dezvoltarii si Administratiei publice - domnul Ion Stefan, Ministrul Finantelor Publice - domnul Florin Citu si Ministrul Fondurilor Europene - domnul Marcel

Actualitate / stiri Actualitate31 vizite[ SibiuNews ]

Accident cu 3 victime langa Talmaciu

Marti, 10 Decembrie 2019, ora 15:12

Accident cu 3 victime langa TalmaciuAccident marti la amiaza, pe
DN7,
la
km 256+300,
i
n afara ora
s
ului T
a
lmaciu.
Asa cum transmite Elena Welter, purtatorul de cuvant al IPJ Sibiu,
o localnic
a
i
n v
a
rst
a
de 49 de ani, circuland
catre
Sibiu, a virat st
a
nga f
a
r
a
s
a
acorde prioritate
s
i a intrat
i
n coliziune cu un autoturism condus

Actualitate / stiri Actualitate21 vizite[ SibiuNews ]

Iata, vin colindatori! O, si-nca ce colindatori, de sa-i imbratiseze tot Sibiul!

Marti, 10 Decembrie 2019, ora 14:55

Iata, vin colindatori! O, si-nca ce colindatori, de sa-i imbratiseze tot Sibiul!In intampinarea sarbatorilor
sfinte ale Craciunului si Anului Nou
, Consiliul Judetean Sibiu, Centrul Judetean pentru Conservarea si Promovarea Culturii Traditionale "Cindrelul - Junii" Sibiu organizeaza Spectacolul "IATA, VIN COLINDATORI!".
????????????
????
Evenimentul va avea loc in data de
????
17 decembrie 2019, ora 19.00, la Centrul Cultural "Ion Besoiu" din Sibiu.
Minunate cete de colindatori din judetul Sibiu, dar si din Cluj, Alba, Suceava, Ilfov aduc aici, la Sibiu, vestea Nasterii

Actualitate / stiri Actualitate21 vizite[ SibiuNews ]

ACEsIUNE CARITABILA: FII PARTE DIN POVESTE!

Marti, 10 Decembrie 2019, ora 10:29

ACEsIUNE CARITABILA: FII PARTE DIN POVESTE!INIEsIATIVA DE NOTA 10: Echipa de baschet a CSM Medias se alatura campaniei initiate de Asociatia de Poveste
in preajma sarbatorilor de iarna, care-si propune sa-l ajute pe bunul Mos Craciun sa le ofere celor 170 de copii si tineri din centrele de plasament din judetul Sibiu altfel de cadouri: distractie la patinoar si chiar... petreceri deneuitat prin care sa sarbatoreasca reusitele din anul acesta alaturi de prietenii lor, voluntarii asociatiei. La ultima partida din 2019 de pe teren propriu,

Actualitate / stiri Actualitate23 vizite[ SibiuNews ]

FELICITARI: Judetul Sibiu, exemplu de buna practica pentru viitoarea capitala culturala europeana 2021

Luni, 09 Decembrie 2019, ora 20:27

FELICITARI: Judetul Sibiu, exemplu de buna practica pentru viitoarea capitala culturala europeana 2021Consiliul Judetean Sibiu este PRIMA autoritate publica locala din Romania care a adoptat si implementat o politica publica de mediu, interzicand, din luna mai 2019, folosirea obiectelor de plastic de unica folosinta in evenimentele proprii si ale institutiilor din subordine. Initiativa este un rezultat al masurilor de sustenabilitate din cadrul Programului Sibiu Regiune Gastronomica Europeana 2019 si a fost realizata in colaborare cu Asociatia Clear Public Space din Marea Britanie, care a

Actualitate / stiri Actualitate27 vizite[ SibiuNews ]

Masina facuta "praf" pe DN1! AFLAEsI CE S-A INTAMPLAT!

Luni, 09 Decembrie 2019, ora 18:33

Masina facuta "praf" pe DN1! AFLAEsI CE S-A INTAMPLAT!Accident luni seara, putin dupa ora 18.00, pe DN 1, la intrare in localitatea Cristian. Potrivit concluziilor politistilor ajunsi la fata locului, evenimnetul s-a produs pe fondul neatentiei in conducere. Un localnic in varsta de 60

Actualitate / stiri Actualitate31 vizite[ SibiuNews ]

Accident la Medias. O persoana a fost ranita!

Luni, 09 Decembrie 2019, ora 17:58

Accident la Medias. O persoana a fost ranita!Accident luni seara in m
un
icipiul
Media
s
,
pe
S
oseaua Sibiului.
Un
s
ofer
i
n v
a
rst
a
de 26 de ani
din Ilfov
nu
a
p
a
str
at
distan
t
a de siguran
ta
i
n mers
s
i,
ca urmare, a
intra
t
i
n coliziune

Actualitate / stiri Actualitate15 vizite[ SibiuNews ]

EVENIMENT: Exercitiu de salvare cu suport aerian, desfasurat de SALVAMONT Sibiu la Balea Lac

Luni, 09 Decembrie 2019, ora 16:51

EVENIMENT: Exercitiu de salvare cu suport aerian, desfasurat de SALVAMONT Sibiu la Balea LacATENEsIE: Serviciul Public Judetean Salvamont Sibiu, aflat in subordinea Consiliului Judetean Sibiu, desfasoara in perioada 10 - 11 decembrie 2019 un exercitiu aplicativ de salvare la accident montan, cu suport aerian.
Elicopterul este pus la dispozitie de catre Inspectoratul General de Aviatie al MAI. O parte din simulare va viza si salvarea din avalansa si evacuarea victimelor pe calea aerului.
Exercitiul va avea loc in zona Balea Lac din muntii Fagarasului, incepand cu ora 10.
Evenimentul

Actualitate / stiri Actualitate14 vizite[ SibiuNews ]

Spiritul Craciunului va cheama la AEsEL. Pentru o fapta buna daruita bisericii!

Luni, 09 Decembrie 2019, ora 15:23

Spiritul Craciunului va cheama la AEsEL. Pentru o fapta buna daruita bisericii!Parohia Ortodoxa Atel impreuna cu Asociatia Vise Indraznete si Primaria Comunei Atel organizeaza un ingenios si... generos eveniment pentru strangere de fonduri, intitulat sugestiv "A venit din nou Craciunul". Practic, toti cei care doresc sa ajute la finalizarea lucrarilor acoperisului Bisericii Ortodoxe Atel, aflata momentan in constructie, persoane fizice sau firme, sunt invitati la un spectacol de colinde, sustinut de Corul Barbatesc "Voievozii Muntilor" din Covasna lui Decebal, condus de

Actualitate / stiri Actualitate20 vizite[ SibiuNews ]

Martorele tacute vorbesc din nou. La Sibiu. Noiembrie 2018 - Octombrie 2019: 148 certificate medico-legale emise de catre Serviciul Judetean de Medicina Legala Sibiu

Duminica, 08 Decembrie 2019, ora 11:17

Martorele tacute vorbesc din nou. La Sibiu. Noiembrie 2018 - Octombrie 2019: 148 certificate medico-legale emise de catre Serviciul Judetean de Medicina Legala SibiuM
arti, 10 decembrie intre orele 16-19,
pe
pietonala N. Balcescu (fantana)
are loc
actiunea anual
a
organizata de Asocia
t
ia pentru Libertate
s
i Egalitate de Gen-A.L.E.G..
demn de aprecizat, aceasta manifestare
i
ncheie cele 16 zile de lupt
a
i
mpotriva violen
t
ei domestice desf
as
urate
i
n perioada 25 noiembrie-10 decembrie. Pentru c
a
acest fenomen nu se sf
a
r
s
e
s
te aici,
organizatorii isi propun
s
a
i
mp
a
rt
aseasca
s
i pove
s
tile femeilor care au reu
s
it

Life Show / stiri Actualitate6 vizite[ SibiuNews ]

Trafic blocat pe DJ 106 Sibiu-Agnita, intre Cornatel si Hosman. 3 persoane au fost ranite

Sambata, 07 Decembrie 2019, ora 13:18

Trafic blocat pe DJ 106 Sibiu-Agnita, intre Cornatel si Hosman. 3 persoane au fost raniteUn accident grav s-a produs sambata, 7 decembrie, putin inainte de ora 13.00,
pe D
J
106 Sibiu-Agnita, intre Cornatel
s
i Hosman.
Momentan, traficul in zona este blocat.
I
n accident sunt implicate 2 masini.
S
oferul care circula spre Sibiu, din primele cercetari se pare ca ar fi
incercat sa
evit
e
un caine, a patruns pe contrasens
si acolo
a intrat
i
n coliziune cu un auto condus regulamentar spre Agnita. Din
pacate,

Actualitate / stiri Actualitate25 vizite[ SibiuNews ]

AZI: A.F.C. Hermannstadt vs Dinamo Bucuresti in etapa a XX-a a Ligii I

Sambata, 07 Decembrie 2019, ora 12:20

AZI: A.F.C. Hermannstadt vs Dinamo Bucuresti in etapa a XX-a a Ligii IA.F.C. Hermannstadt intalneste pe teren propriu pe Dinamo Bucuresti, o echipa de traditie din fotbalul romanesc, aflata in prezent in lupta pentru locurile din play-off. Echipa antrenata de Dusan Uhrin Jr se afla in prezent pe locul 7 in clasamentul Ligii I, cu 28 de puncte in 19 meciuri jucate. In ultima etapa bucurestenii au invins clar acasa pe cei de la Chindia Targoviste cu scorul de 4 - 1, in timp ce FCH a pierdut in minutul 89 cele trei puncte in deplsarea de la Academica Clinceni,

Actualitate / stiri Actualitate27 vizite[ SibiuNews ]

Aici, in Ardeal, colindul tine, inca, hangul marilor sarbatori

Sambata, 07 Decembrie 2019, ora 10:22

Aici, in Ardeal, colindul tine, inca, hangul marilor sarbatoriE-asa frumos din sara-n sara
c-au inceput colindatori pe-afara
cu triluri vechi dintr-un alt timp
sa cante...
ferestile deschid,
cu gas divin
povesti sa se intample...
de-acum, nopti magice or fi...
hai sa mai fim si noi copii... E vreme tainica de colind si... ce bine-i ca inca, pe strazi, ici-colo, prin oras, ori la

Actualitate / stiri Actualitate20 vizite[ SibiuNews ]

ALERTA! INFORMAEsII DESPRE UN NOU CAZ DE PESTA PORCINA AFRICANA IN JUDEEsUL SIBIU!

Vineri, 06 Decembrie 2019, ora 18:41

ALERTA! INFORMAEsII DESPRE UN NOU CAZ DE PESTA PORCINA AFRICANA IN JUDEEsUL SIBIU!Un nou caz de Pesta Porcina Africana (PPA) a fost confirmat la un porc sacrificat intr-o gospodarie din Sacel.
Prefectul Maria Minea a convocat,
vineri
,
5 decembrie,
Centrul Local de Combatere a Bolilor Sibiu - Unitatea Locala de Decizie, pentru a aproba programul de masuri pentru combaterea focarului de PPA.
Proprietarul porcului dovedit a fi fost purtator al virusului PPA a cumparat animalul de la un satean din Mag.
Autoritatile informeaza ca v
anzatorul a fost sanctionat cu o amenda de 1.

Actualitate / stiri Actualitate39 vizite[ SibiuNews ]

Expozitia si prezentarea ingeniosului proiect "Ambulanta pentru Monumente". Sustinatorul Nr 1- Printul Charles!

Vineri, 06 Decembrie 2019, ora 17:26

Expozitia si prezentarea ingeniosului proiect "Ambulanta pentru Monumente". Sustinatorul Nr 1- Printul Charles!Dupa un an intens si punere in siguranta in prima urgenta realizate cu succes in judetele Cluj, Hunedoara, Mures, Brasov, Sibiu, Salaj, Arad si Timis,
initatorii proiectului le dau intalnire s
ibi
enilor
pentru a prezenta r
ezultatele celor
32 de interventii (mori, biserici evanghelice fortificate, biserici ortodoxe, turnuri, porti, halte CFR etc.) realizate intre 2016 - 2019, care
vor fi prezentate in imagini intr-o EXPOZIEsIE ce va fi vernisata cu aceasta ocazie.
Ambulanta pentru

Actualitate / stiri Actualitate27 vizite[ SibiuNews ]

ONORANT: Prof.univ.dr.ing. Simona Miclaus, cadru didactic al AFT, decorata de presedintele Romaniei

Vineri, 06 Decembrie 2019, ora 14:08

ONORANT: Prof.univ.dr.ing. Simona Miclaus, cadru didactic al AFT, decorata de presedintele RomanieiProf.univ.dr.ing. Simona Miclaus, cadru didactic al Facultatii de Management Militar a Academiei Fortelor Terestre "Nicolae Balcescu", a fost decorata, la sfarsitul lunii noiembrie, cu Ordinul National "Serviciul Credincios" in grad de Ofiter, cu insemn pentru civili, de Presedintele Romaniei, Klaus Iohannis.
Inalta distinctie a fost acordata in cadrul unei ceremonii de decorare a unor cadre militare si personal civil, la Palatul Cotroceni, cu prilejul Zilei Nationale a Romaniei, in semn de

Actualitate / stiri Actualitate59 vizite[ SibiuNews ]

Veste buna pentru inca un drum din judetul Sibiu!

Vineri, 06 Decembrie 2019, ora 11:47

Veste buna pentru inca un drum din judetul Sibiu!Consiliul Judetean Sibiu anunta ca a semnat in data de 5 decembrie 2019 contractul de elaborare DALI pentru Reabilitarea si modernizarea DJ 106 E Cristian (int.DN1) - Orlat - Sibiel - Vale - Saliste - Gales - Tilisca - Rod - Poiana Sibiului - Jina -lim.jud.Alba, in lungime de aproape 48 km. Din cele 5 oferte depuse, a fost desemnata castigatoare compania Tehno Consulting Solution SRL, care va trebui sa realizeze in termen de 4 luni documentatia de avizare a lucrarilor de interventie (DALI)

Actualitate / stiri Actualitate38 vizite[ SibiuNews ]

Orasele partenere Sibiu si Marburg, mai apropiate de sarbatori, cu initiative de nota 10

Joi, 05 Decembrie 2019, ora 21:43

Orasele partenere Sibiu si Marburg, mai apropiate de sarbatori, cu initiative de nota 10De 15 ani, partenerii din orasul infratit Marburg ajung la Sibiu cu felurite daruri pentru copii si pentru beneficiarii din unitatile de asistenta sociala si nu numai din orasul nostru. Primarul Municipiului Sibiu, doamna Astrid Fodor si consulul general al Germaniei la Sibiu, domnul Hans Tischler au insotit reprezentantii Fundatiei Hilfe fur Sibiu - doamnele Carola von Winterfeldt si Ursula von Urff - in vizita lor pe plai sibian. "Azi au fost distribuite cutiile cu cadouri elevilor scolii nr.

Actualitate / stiri Actualitate19 vizite[ SibiuNews ]

Investitie importanta pentru binele invatamantului, la Valchid

Joi, 05 Decembrie 2019, ora 17:13

Investitie importanta pentru binele invatamantului, la ValchidA inceput reabilitarea scolii din Valchid! Vestea o da chiar primarul comunei Hoghilag, de care apartine si acest sat, Nicu Lazar. "Este vorba despre o investitie importanta, in valoare de 3.248.025 lei derulata prin PNDL, la finalul careia sunt convins ca vom avea o scoala moderna, echipata cu tehnologii de ultima generatie ( iluminat inteligent, dotari de ultima generatie, etc). Multumesc inca odata

Actualitate / stiri Actualitate20 vizite[ SibiuNews ]

INCA UN SANTIER: O noua zona din cartierul Hipodrom I intra in modernizare

Joi, 05 Decembrie 2019, ora 16:56

INCA UN SANTIER: O noua zona din cartierul Hipodrom I intra in modernizarePrimarul Astrid Fodor a semnat
joi, 5 decembrie,
contractul pentru executia reparatiilor capitale intr-o noua zona din cartierele vechi de blocuri: cartierul Hipodrom I, zona cuprinsa intre strazile N. Iorga - Luptei - bulevardul V. Milea - Rahovei - bdul M. Viteazul.
"Pana in prezent am modernizat cartierul Dioda, mai multe zone din cartierul Hipodrom, cartierele Valea Aurie, Resita II, Broscarie, Turnisor, zona Scoala de Inot si cea din jurul Garii. Zona Henri Coanda-Otelarilor este in lucru

Actualitate / stiri Actualitate22 vizite[ SibiuNews ]

Mediesean retinut dupa ce ar fi incercat sa sustraga bunuri dintr-o masina

Joi, 05 Decembrie 2019, ora 15:42

Mediesean retinut dupa ce ar fi incercat sa sustraga bunuri dintr-o masinaLa data de 4 decembrie a.c., politistii Biroului de Investigatii Criminale Medias au retinut un localnic in varsta de 27 de ani. Acesta este cercetat penal sub aspectul savarsirii infractiunii de tentativa la furt. In fapt, la data de 3 decembrie a.c., in jurul orei 23.50, medieseanul ar fi spart geamul portierei dreapta fata a unui autoturism parcat pe strada

Actualitate / stiri Actualitate16 vizite[ SibiuNews ]

Enervat ca il cearta sotia, un batran din Bogatu Roman si-a sugrumat consoarta si... a trimis-o pe lumea cealalta

Joi, 05 Decembrie 2019, ora 13:37

Enervat ca il cearta sotia, un batran din Bogatu Roman si-a sugrumat consoarta si... a trimis-o pe lumea cealaltaPrim procurorul Ion Vestemean, in calitate de purtator de cuvant al Parchetului de pe langa Tribunalul Sibiu, este imputernicit sa aduca la cunostinta opiniei publice urmatoarele aspecte cu privire la o fapta ingrozitaore care a zguduit in urma cu doua zile linistea unui sat sibian.
La data de 03.12.2019, organele de urmarire penala s-au din oficiu cu privire la infractiunea de lovituri cauzatoare de moarte, prevazuta de art. 199 alin. 1 raportat la art. 195 Cod Penal:
"Din cercetarile

Actualitate / stiri Actualitate23 vizite[ SibiuNews ]

E bun si el: Punct obtinut in deplasare la Clinceni

Joi, 05 Decembrie 2019, ora 07:53

E bun si el: Punct obtinut in deplasare la ClinceniA.F.C. Hermannstadt s-a deplasat la Clinceni in etapa a XIX-a a Ligii I, unde a obtinut un punct in fata celor de la Academica, scorul final fiind 1 la 1. Antrenorul principal al FCH, Eugen Neagoe, a trimis in teren urmatorul prim 11: Cristiano, Luchin, Viera (cpt), Stoica, Oprut - Pires, Rimane, Dumitriu ('Taira) - Voda ('15, Yazalde), Petrescu, Busu('64Tatar). La pauza scorul a fost egal, 0-0. La numai 10 minute dupa reluarea jocului Petrisor Petrescu inscrie ,,servit" in careu de Yazalde. In

Actualitate / stiri Actualitate29 vizite[ SibiuNews ]


Prima   1   2   3   4   5   6   >>   Ultima