Baschet. Romania a castigat turneul amical de la Sibiu. "Tricolorii" au invins Olanda in meciul decisiv

Luni, 28 Iulie 2014, ora 13:26
196 citiri
Selectionata Romaniei de baschet masculin a castigat turneul amical international de la Sibiu, dupa ce s-a impus si in ultima partida, scor 76-69, in fata reprezentativei Olandei.

A fost 17-14 dupa primul sfert, in timp ce la pauza mare diferenta era de doar doua puncte in favoarea tricolorilor. Superioritatea romanilor s-a vazut pana la final, iar tricolorii s-au impus cu 76-69.

Partida cu olandezii a fost cea in care jucatorii lui Esenter au inscris cel mai mult la acest ...citește toată știrea