Corona Brasov - Magura Cisnadie 29-31: Surpriza etapei!

Luni, 20 Februarie 2017, ora 09:41
69 citiri
Brasovencele au inceput mai bine partida si au condus cu 2-0. Jucatoarele antrenate de Dumitru Berbece si-au mentinut ecartul de doua goluri pana spre sfarsitul primelor 30 de minute, insa handbalistele din Cisnadie nu au cedat. La pauza, scorul a fost 15-14 pentru Corona Brasov, care s-a desprins la 17-15 in debutul reprizei secunde.

Magura a reusit o revenire fantastica si marcat de 6 ori consecutiv pentru a se desprinde la 4 goluri (21-17), moment in care tehnicianul brasovencelor a cerut ...citește toată știrea