FOTO BUCURIE superba - Romania a cucerit BRONZul la MONDIALEle de handbal!

Luni, 28 Decembrie 2015, ora 06:38
50 citiri
Nationala Romaniei a zdrobit duminica dupa amiaza pe cea a Poloniei cu 31-22 (15-8), in finala mica a Campionatului Mondial de Handbal Feminin din Danemarca. Romania se intoarce astfel acasa cu medaliile de bronz.
Elevele lui Tomas Ryde au inceput perfect meciul si dupa zece minute conduceau cu o diferenta de cinci goluri. Polonezele au inceput sa joace mai bine in ultimele 15 minute al primei reprize, dar Romania si-a mentinut concentrarea, iar la pauza avea un avans de sapte goluri, 15-8. ...citește toată știrea