Sibianul Sorin Ungurean, invins de... varicela in semifinale

Vineri, 22 Noiembrie 2013, ora 00:05
131 citiri
Sportivul de la CSM Sibiu s-a clasat pe locul 3 la categoria 52 kg. El a fost oprit de medic sa mai lupte in semifinale dupa ce a fost diagnosticat cu varicela.

Puglistul sibian Sorin Ungurean a cucerit medalia de bronz a categoriei 52 kg la Campionatele Nationale de tineret, desfasurate intre 5 si 9 noiembrie, la Oradea. Interesant e faptul ca sportivul de la Clubul Sportiv Municipal, unde este pregatit de prof. Emil Bihorean, a fost oprit de medic sa mai boxeze in semifinale dupa ce a fost ...citește toată știrea

Citeste mai multe despre: clasament CSM Sibiu sportivi CSM Sibiu