Simona Halep si-a aflat adversara din sferturile de finala de la Australian Open

Luni, 27 Ianuarie 2020, ora 07:00
19709 citiri

Simona Halep a aflat numele jucatoarei pe care o va intalni in sferturile de finala ale Australian Open 2020.

Sportiva noastra se va intalni cu o jucatoare pe care o stie bine, estona Anett Kontaveit, aflata pe locul 31 in clasamentul WTA.

Aceasta a trecut in optimile de finala de Iga Swiatek cu 6-7 (4), 7-5, 7-5 dupa aproape trei ore de joc.

Simona Halep si Anett Kontaveit s-au mai intalnit de doua ori in circuitul WTA, iar scorul este egal, 1-1.

La turneul de la Miami a invins-o cu 6-3, 6-0, iar la cel de la Roma a pierdut cu 6-2, 6-4.

Partida din sferturile de finala va avea loc miercuri, la o ora ce nu a fost stabilita momentan de organizatori.