Simona Halep avanseaza fara emotii in sferturile de finala la Indian Wells

Miercuri, 16 Martie 2016, ora 02:05
46724 citiri

Simona Halep s-a calificat fara probleme in sferturile de finala de la Indian Wells, dupa ce adversara sa, Barbora Strycova, a abandonat cand romanca avea 6-3, 1-0.

Barbora Strycova nu a mai putut continua din cauza unei accidentari si s-a retras in startul setului secund.

Reactia Simonei Halep dupa calificarea in sferturile de finala de la Indian Wells

Simona a inceput meciul destul de dificil, fiind condusa cu 3-1, insa apoi a urmat o revenire de senzatie. Halep a luat cinci game-uri la rand si a castigat primul set, iar apoi a inceput cu un game alb si actul secund.

Serena Williams face o declaratie superba despre Simona Halep inaintea meciului de la Indian Wells

Strycova a primit insa ingrijiri medicale in pauza dintre seturi, iar dupa primul game a abandonat jocul.

In sferturile de finala, Simona se va duela cu americanca Serena Williams, locul unu WTA.

Simona Halep - Serena Williams: Iata ora de start a meciului de la Indian Wells

Anul trecut, Simona Halep a castigat turneul de la Indian Wells. Simona ar fi trebuit sa joace cu Serena si anul trecut, dar americanca s-a retras inaintea meciului din semifinale.

HALEP - STRYCOVA 6-3, 1-0

02:04 - Strycova abandoneaza din cauza unei accidentari! Simona se califica in sferturi!

02:04 - Simona face un game alb!

01:57 - Simona mai face un break si castiga primul set cu 6-3!

01:53 - Simona isi face cu mari emoti serviciul, dar conduce cu 5-3.

01:46 - Simona fructifica a treia minge de break si conduce cu 4-3!

01:40 - Simona isi face serviciul si egaleaza la trei.

01:35 - Simona profita de prima sansa si face rebreak!

01:31 - Simona isi pierde serviciul dupa ce a condus cu 30-0.

01:27 - Strycova isi face serviciul dupa doua greseli nefortate comise de Simona.

01:24 - Simona isi schimba racheta inca din startul meciului.

01:23 - Rebreak la zero pentru Strycova, care egaleaza la unu.

01:20 - Simona incepe perfect meciul, cu un break!

01:18 - A inceput meciul!

01:12 - Meciul va incepe cu Strycova la serviciu!

00:56 - S-a terminat meciul dintre Lopez si Bautista. Confruntarea Simonei va incepe in cateva momente.

00:02 - Bautista trimite meciul in decisiv.

22:55 - Meciul incepe dupa intalnirea dintre Lopez si Bautista, aflata in setul secund.

Info: Meciul incepe dupa ora 00:40

Predictiile facute de WTA la Indian Wells: Simona Halep va castiga, dar vom avea doua surprize de proportii

In varsta de 30 de ani, Strycova ocupa locul 37 in clasamentul WTA, are un singur trofeu in cariera si a castigat premii de peste 4 milioane de dolari.

Ea s-a duelat de doua ori pana acum cu Simona, scorul fiind egal, 1-1. De mentionat ca victoria cehoaicei s-a inregistrat in urma cu sase ani.

Cea mai buna clasare a Barborei Strycova este locul 20, pe care a fost in martie 2015.

La turneele de Grand Slam, cea mai buna performanta a inregistrat-o in 2014, cand a ajuns in sferturile de finala la Wimbledon.

Castigatoarea acestei partide ar putea avea parte de un meci infernal in sferturi, urmand a o intalni cel mai probabil pe Serena Williams, lidera clasamentului WTA avand o misiune aparent usoara impotriva Katerinei Bondarenko, din Ucraina, locul 70 mondial.

Partida este televizata de Dolce Sport.

Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...
Lider PNL inculpat pentru corupție și-a depus candidatura la locale: ”Intru în competiţie bărbăteşte, deschis şi asumat”
Preşedintele PNL Prahova, Iulian Dumitrescu, inculpat pentru corupţie şi cu interdicţia de a exercita funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Prahova, şi-a depus miercuri, 24 aprilie,...
#Simona Halep Barbora Strycova, #Simona Halep Barbora Strycova LIVE, #Simona Halep Barbora Strycova direct, #televizare Simona Halep Barbora Strycova, #Simona Halep optimi Indian Wells , #Indian Wells