Simona Halep, eliminata de la Indian Wells dupa un meci de cosmar

Miercuri, 13 Martie 2019, ora 00:15
51479 citiri

Simona Halep a parasit turneul de la Indian Wells in faza optimilor de finala, ea fiind eliminata la capatul unui meci de cosmar.

Cehoaica Marketa Vondrousova, numarul 61 WTA, a reusit sa se impuna in fata Simonei in trei seturi, scor 6-2, 3-6, 6-2, obtinand calificarea in sferturi.

Partida disputata marti seara a fost una pe care sportiva noastra trebuie sa o uite cat mai curand, ea facand foarte multe greseli si aratand un tenis departe de nivelul ei.

Primul set a fost unul incredibil, in care Simona nu a reusit sa isi faca serviciul nici macar o data, iar adversara ei s-a impus fara prea multe emotii cu scorul de 6-2.

Actul secund ne-a adus o Halep mai sigura pe serviciu, asta vazandu-se imediat pe tabela. Game-urile au inceput sa se adune in dreptul ei, iar un break a fost suficient pentru a trimite partida in "decisiv".

Setul al treilea a avut o desfasurare destul de asemanatoare cu a primului, Simona platind scump pentru greselile de la serviciu.

Calificarea in optimi ii aduce romancei 120 de puncte WTA, dar si un cec in valoare de 88 de mii de dolari. Saptamana viitoare, Simona va participa la turneul de la Miami, acolo unde va fi alaturi de noul ei antrenor, interimarul Daniel Dobre.

Simona Halep - Marketa Vondrousova 2-6/ 6-3/ 2-6

00:15 - Break, set si meci Marketa Vondrousova!

00:12 - Break Halep! Simona supravietuieste in primul moment dificil, insa nu mai are voie sa faca nici macar un pas gresit! (2-5)

00:09 - Break pentru cehoaica, iar ea va servi acum pentru meci! (1-5)

00:06 - Vondrousova isi face serviciul si se apropie de victorie. (1-4)

00:02 - Break Vondrousova! Cehoaica este prima care reuseste desprinderea si lucrurile se complica pentru Simona! (1-3)

23:56 - Vondrousova isi face serviciul si presiunea se muta pe Halep. (1-2)

23:52 - Break Vondrousova. Calificarea in sferturi se joaca. (1-1)

23:48 - BREAK HALEP! Simona incepe perfect "decisivul"! (1-0)

23:42 - Game si set, Simona Halep! Vom avea "decisiv"!

23:40 - Este game-ul cehoaicei, dar Halep serveste acum pentru set! (5-3)

23:34 - Game Halep si romanca este foarte aproape de a-si adjudeca acest set. (5-2)

23:32 - Game pentru Vondrousova acum. (4-2)

23:28 - Game Halep! Simona concretizeaza breakul si ia o optiune importanta in acest set. (4-1)

23:24 - BREAK HALEP! Simona se desprinde in setul secund! (3-1)

23:18 - Isi face din nou Halep serviciul si lucrurile merg mai bine pentru ea in acest set secund. (2-1)

23:14 - Game si pentru Marketa. (1-1)

23:10 - Game Halep! Este prima data in acest meci cand Simona isi face serviciul. (1-0)

23:07 - Game si set, Marketa Vondrousova! (2-6)

23:03 - Break Vondrousova, care va servi acum pentru castigarea primului set! (2-5)

22:59 - Vondrousova isi face serviciul si se distanteaza! (2-4)

22:54 - Vine si breakul cu numarul cinci din acest meci, iar sportiva din Cehia este din nou in avantaj. (2-3)

22:50 - Rebreak Halep! Sa vedem cine va reusi sa isi faca serviciul. (2-2)

22:45 - Al doilea break consecutiv pentru Vondrousova! (1-2)

22:41 - Break la zero pentru Halep! (1-1)

22:39 - Surpriza in primul game, Vondrousova incepe meciul cu break! (0-1)

22:36 - Incepe partida! Simona serveste prima!

22:30 - Sunt pe teren cele doua sportive, ne pregatim de marele duel!

22:16 - Polonezul Hurkacz reuseste surpriza si il elimina pe Nishikori in trei seturi. Urmeaza meciul Simonei!

21:30 - Duelul dintre Nishikori si Hurkacz a intrat in setul decisiv, astfel ca partida Simonei va incepe dupa ora 22:00.

20:30 - Partida incepe in jurul orei 21:30, dupa duelul masculin dintre Kei Nishikori si Hubert Hurkacz.

INFO: Daca Simona ocupa locul secund in clasamentul feminin, adversara ei se afla pe pozitia 61.

Conspirația „George Soroș”, din nou în România, în plin an electoral. Reacția nervoasă a lui Cioloș, întrebat dacă miliardarul se află în spatele partidului său
Europarlamentarul REPER Dacian Cioloş a declarat la Iaşi, după ce a fost întrebat de un bărbat dacă în spatele partidului din care face parte se află George Soros, că nu s-a întâlnit...
Guvernul modifică plafoanele la energie, „în favoarea consumatorilor”. Până când se prelungește măsura
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 28 martie, că Guvernul le-a promis românilor că menţinem plafonarea preţurilor la energie şi gaze până în primăvara lui 2025 iar astăzi, în...
#Halep optimi Indian Wells, #Halep Indian Wells LIVE, #Halep Vondrousova Indian Wells , #Indian Wells