Reactia Simonei Halep dupa victoria de la Indian Wells

Duminica, 12 Martie 2017, ora 04:12
23284 citiri

Simona Halep a vorbit despre partida pe care a castigat-o in noaptea de sambata spre duminica in turul doi la Indian Wells.

Reprezentanta noastra s-a impus usor in fata Donnei Vekici (locul 86 WTA), insa a tinut sa-i multumeasca antrenorului Darren Cahill pentru sfaturile din primul set.

"Primul set a fost greu, mi-a fost dificil sa intru in meci, ca urmare a pauzei de o luna. Ii multumesc antrenorului meu pentru sfaturi. Sunt fericita ca am castigat acest meci important", a spus Simona Halep dupa terminarea intalnirii.

Simona nu i-a uitat nici pe fanii romani prezenti in tribune: "Aici ma simt mereu ca acasa. Vreau sa le multumesc ca au venit sa ma sustina si sper sa-i fac fericiti si cu alte ocazii".

Tenismena aflata pe locul 4 in ierarhia WTA a invins-o in turul doi pe Donna Vekici (locul 86 WTA) in doua seturi, scor 6-4, 6-1, la capatul unei partide ce a durat o ora si 11 minute.

Simona Halep s-a calificat fara probleme in turul trei la Indian Wells

In runda urmatoare, Simona o va intalni pe frantuzoaica Kristina Mladenovici, a 28-a favorita la castigarea turneului.

Ultimul mesaj al lui Piedone despre posibila retragere din cursa pentru Capitală: ”Îi las pe contracandidaţi să facă campanie când cerurile sunt deschise”
Cristian Popescu Piedone a anunțat joi, 25 aprilie, că rămâne în cursa pentru Primăria Bucureștiului, în ciuda tuturor zvonurilor. "Haideţi să închidem odată... Retragere, mesaje,...
Orban acuză Biroul Electoral Central că favorizează alianța PSD-PNL: ”Le-a dat voie să desfacă alianţa împotriva firii”
Liderul Forţa Dreptei, Ludovic Orban, a acuzat joi, 25 aprilie, Biroul Electoral Central că ar fi modificat „în mod ilegal” o hotărâre de guvern şi că instituţia ar fi...