Simona Halep, despre urmatoarea adversara de la Indian Wells

Luni, 12 Martie 2018, ora 11:13
10775 citiri

Simona Halep a vorbit despre urmatorul duel pe care il va avea in optimile de finala de la Indian Wells, impotriva chinezoaicei Qiang Wang.

Sportiva noastra s-a antrenat in urma cu cateva zile cu Wang si stie deja ca o asteapta un meci dificil.

"In urma cu cateva zile m-am antrenat cu ea, este o adversara dificila. Joaca foarte bine si ma astept la un meci greu. Va fi un meci diferit fata de cel cu Caroline, dar sunt pregatita.

Vreau sa ma recuperez cat mai bine si voi da totul pentru a obtine victoria", a spus Simona Halep intr-o conferinta de presa.

Simona a ajuns in optimile de finala dupa ce a trecut de Caroline Dolehide cu 1-6, 7-6 (3), 6-2.

Partida a durat doua ore si noua minute, iar in primul set Simona a avut o evolutie foarte stearsa.

In optimile de finala, Simona se va duela cu chinezoaca Qiang Wang, ocupanta locului 55 WTA.

C.S.

Mai mulți miniștri, în frunte cu Marcel Ciolacu, ajung în Qatar, pentru "investiții de 15 miliarde de euro"
Premierul Marcel Ciolacu şi şase miniştri se află, începând de marţi, în vizită de lucru în Qatar, dezvoltarea în România a unor proiecte de investiţii în valoare de 15 miliarde de...
Alegeri 2024. Începe depunerea candidaturilor pentru alegerile locale din 9 iunie
Partidele politice, alianţele, organizaţiile cetăţenilor aparţinând minorităţilor naţionale şi candidaţii independenţi vor putea, începând de marţi până pe 30 aprilie, ora 23.59,...