Deja-vu pentru Simona Halep: Trucul la care a apelat Maria Sharapova dupa ce a pierdut setul secund

Sambata, 19 Mai 2018, ora 20:13
25146 citiri

Maria Sharapova a apelat la trucurile obisnuite dupa ce a pierdut setul secund al meciului cu Simona Halep, din semifinalele turneului de la Roma.

Rusoaica a cedat setul secund cu 6-1, insa imediat i-a transmis arbitrului ca are nevoie la toaleta.

Sharapova a parasit astfel terenul pentru cateva minute si a mers la vestiare.

Este un truc la care Sharapova obisnuieste sa apeleze mereu dupa ce pierde un set, in incercarea de a-si scoate adversara din ritm.

A facut-o si in finala de la Roland Garros 2014 disputata impotriva Simonei, iar sportiva noastra a recunoscut atunci ca a fost scoasa din meci de acel truc.

Si Caroline Wozniacki a facut un gest similar in finala de la Australian Open 2018. De aceasta data, cat timp Sharapova a fost la toaleta, Simona a ramas pe teren si a facut miscari pentru a-si mentine ritmul.

C.S.

Cătălin Drulă, despre candidatura la prezidențiale: „Eu sunt natural un candidat posibil”. Care sunt obiectivele USR și Dreapta Unită pentru 2024
Președintele USR Cătălin Drulă a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători” și a vorbit despre obiectivele USR și ale Dreptei Unite pentru alegerile din 9 iunie, despre misiunea...
Cîrstoiu răspunde criticilor din ultimele zile: "Nişte lupi în haine de oaie încearcă să transforme oaia în lup"
Atacat în ultimele zile atât de adversarii direcți la alegerile locale, cât și de alți politicieni, dar și de ziariști, Cătălin Cîrstoiu, candidatul susţinut de PSD şi PNL pentru...