Simona Halep a pierdut locul 2 WTA: Sharapova a intrecut-o

Sambata, 16 Mai 2015, ora 19:59
37066 citiri

Simona Halep a pierdut locul doi in clasamentul WTA ca urmare a rezultatelor inregistrate, sambata, in semifinalele turneului de la Roma.

Dupa ce a pierdut meciul cu Carla Suarez Navarro, Simona Halep nu a putut primi o mana de ajutor din partea Dariei Gavrilova, care a fost invinsa de Maria Sharapova.

Rusoaica s-a calificat in finala dupa victoria, scor 7-5, 6-3, si va ocupa, incepand de luni, locul 2 in ierarhia mondiala.

In urma rezultatelor de sambata, Sharapova are asigurate 7.395 de puncte, in timp ce Simona va ramane cu 7.360 de puncte.

In cazul in care va castiga turneul de la Roma, Sharapova va acumula un total de 7.710 puncte.

Finala turneului de la Roma dintre Maria Sharapova si Carla Suarez Navarro este programata sambata.

SHARAPOVA - GAVRILOVA 7-5, 6-3

19:59 - Sharapova castiga si se califica in finala!

19:13 - Sharapova castiga primul set cu 7-5 cu mari emotii, printr-un break in ultimul game.

18:10 - A inceput meciul!

18:08 - Meciul va incepe cu Sharapova la serviciu.

17:40 - Djokovici a castigat partida, urmeaza Sharapova - Gavrilova!

17:35 - Startul meciului se amana cu cateva minute. Se asteapta finalul meciului Djokojvici - Ferrer, aflat pe finalul setului secund.

Daca Sharapova va castiga aceasta partida, Simona Halep va cobori pe locul trei in clasamentul WTA.

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...