Simona Halep, despre momentul care a intors soarta meciului: Asa face mereu Sharapova, m-am obisnuit

Marti, 29 August 2017, ora 09:00
23209 citiri

Simona Halep a vorbit despre momentul care a intors soarta meciului cu Maria Sharapova din primul tur al turneului de la US Open.

Cand Simona Halep era pe val si tocmai castigase setul secund, rusoaica a cerut voie la toaleta si a stat acolo cateva minute bune.

Un scenariu pe care l-am tot vazut in intalnirile dintre Simona si Sharapova, cand sportiva noastra joaca bine.

Intrebata despre pauza de toaleta luata de Sharapova, Simona a afirmat ca s-a obisnuit deja ca rusoaica sa apeleze la astfel de practici in incercarea de a o scoate din ritm.

"Asa face mereu Sharapova, isi ia pauza de toaleta. M-am obisnuit! Cand joc impotriva ei, face acest lucru mereu! Nici nu m-am mai gandit la asta. Este stilul ei si nu vreau sa comentez mai mult", a spus Simona Halep la conferinta de presa.

Sharapova a stat cateva minute bune la toaleta, insa regulamentul nu prevede cat are voie o jucatoare sa ia pauza in timpul meciului.

Simona Halep a parasit US Open inca din primul tur dupa ce a pierdut in fata Mariei Sharapova, scor 6-4, 4-6, 6-3.

Sportiva noastra a suferit astfel a saptea infrangere la rand in fata Mariei Sharapova.

Totodata, Simona a ratat o noua sansa de a urca pe primul loc in clasamentul WTA.

• Reactia Mariei Sharapova dupa victoria in fata Simonei Halep de la US Open
  • Ce urmeaza pentru Simona Halep dupa eliminarea de la US Open
  • WTA explica ce i-a lipsit Simonei Halep pentru a o invinge pe Sharapova
  • C.S.

Cât de mult își dorește Ciolacu victoria Gabrielei Firea la Capitală: ”La nivel vizibil, vor fi declarate susțineri”
    Odată cu retragerea medicului Cătălin Cîrstoiu și renunțarea la candidatura comună PSD-PNL pentru Primăria Capitalei, liderul social-democraților, Marcel Ciolacu, se găsea în situația...
    Liderul PSD îi răspunde lui Clotilde Armand: ”Să-și ia un avocat bun”
    Premierul Marcel Ciolacu a reacţionat joi, 25 aprilie, la declaraţiile primarului Sectorului 1, Clotilde Armand, transmiţându-i acesteia să îşi ia un avocat bun pentru că ”a încălcat...
    #Simona Halep Maria Sharapova, #Simona Halep US Open, #Simona Halep Sharapova pauza toaleta , #Maria Sharapova