Ce spune Petra Kvitova despre meciul cu Simona Halep din semifinalele de la Wuhan

de Florin Necula
Joi, 29 Septembrie 2016, ora 18:55

Petra Kvitova, adversara Simonei Halep din semifinalele turneului WTA de la Wuhan, China, a vorbit despre partida cu romanca, dupa victoria din sferturi, contra Johannei Konta.

Kvitova a spus ca n-a mai jucat de mult cu Simona, din luna februarie a acestui an, de la Fed Cup, dar ca crede ca va fi pregatita pentru meciul din penultimul act al competitiei.

In plus, cehoaica a vorbit despre partida castigata de Simona in sferturi, joi, in fata americancei Madison Keys.

"N-am mai jucat de mult cu Simona. Fed Cup e diferit. Nu stiu daca se pune. Cred ca a jucat bine astazi, nu am vazut decat scorul. Un meci nou, o zi noua. Voi incerca sa dau totul, ultima oara am pierdut impotriva ei, stiu cum joaca, cred ca voi fi pregatita", a spus jucatoarea din Cehia, dupa meci.

Kvitova, in varsta de 26 de ani, ocupa locul 16 WTA si este fost numar 2 mondial si dubla castigatoare de Wimbledon. Ea a pierdut toate cele trei intalniri directe cu Halep de pana acum.

Meciul din penultimul act al lui Halep va avea loc vineri, nu mai devreme de ora 14:00, si va fi transmis in direct pe Ziare.com, in format live text.