Meciul Simonei Halep de la Cincinnati, suspendat din cauza ploii

Joi, 16 August 2018, ora 06:06
60695 citiri

Meciul dintre Simona Halep si Alja Tomljanovici (58 WTA), din turul doi al turneului de la Cincinnati, a fost suspendat in setul decisiv din cauza ploii.

Partida a fost intrerupta cand scorul era 4-6, 6-3, 4-3 (30-15) pentru Simona. Ora de la care va fi reluata nu a fost anuntata momentan de organizatori.

La primul meci dupa triumful din finala de la Montreal, Simona a intrat pe teren destul de nesigura si a avut mari probleme la serviciu.

Romanca a adoptat un stil agresiv si a comis numeroase greseli, ce i-au permis australiancei sa castige primul set cu 6-4.

O discutie avuta cu Darren Cahill a reglat insa lucrurile, iar Simona a castigat fara nicio problema setul secund cu 6-3.

Inaintea setului decisiv, Tomljanovici a cerut interventia fizioterapeutului, iar pauza de cateva minute a scos-o din ritm pe Simona.

La reluarea jocului, Tomljanovici a avut 3-0 in startul decisivului, numai ca a venit si randul Simonei sa ceara o pauza din cauza unor dureri la spate.

Apoi, situatia s-a inversat, iar Simona a recuperat handicapul si a condus cu 4-3, dar ploaia a aparut tocmai cand romanca se pregatea sa obtina victoria.

Castigatoarea acestei partide se va intalni in turul urmator cu Ashleigh Barty, favorita 16 de la Cincinnati.

HALEP - TOMLJANOVICI 4-6, 6-3, 4-3

06:06 - Comunicat oficial: Meciul a fost suspendat din cauza ploii si nu se va mai juca astazi la Cincinnati. Organizatorii nu au transmis deocamdata si ora la care va fi reluata partida. Ramaneti cu noi pentru detalii!

06:00 - Continua sa ploua puternic la Cincinnati. Ramane de vazut daca jocul va mai fi reluat, avand in vedere ca acolo este deja ora locala 23:00. Se asteapta dintr-un moment in altul un anunt din partea organizatorilor.

05:50 - Din imaginile pe care le avem de la Cincinnati, o adevarata furtuna s-a abatut asupra terenului. Organizatorii nu au anuntat momentan cand va fi reluat jocul.

05:46 - Jocul este suspendat, sportivele sunt trimise pe coridor!

05:43 - Jocul a fost oprit momentan, se pare ca va incepe ploaia! Jucatoarele raman insa pe marginea terenului.

05:39 - Simona castiga al patrulea game la rand si trece in avantaj!

05:36 - Simona mai face un break si scorul este 3-3!

05:31 - Inca un game la zero reusit de Simona si scorul este 3-2.

05:28 - Simona face un break la zero la revenirea pe teren!

05:22 - Simona Halep acuza probleme medicale si merge la vestiare pentru a primi ingrijiri.

Citeste aici mai multe despre problemele Simonei

05:20 - Tommljanovici mai face un break si conduce cu 3-0.

05:19 - Game rapid pentru australianca si scorul este 2-0.

05:16 - Tomljanovici incepe cu un break la zero setul decisiv!

05:10 - Jocul este intrerupt, Tomljanovici primeste ingrijiri medicale.

05:05 - Simona face break, castiga setul secund cu 6-3 si avem set decisiv!

05:02 - Game la zero reusit de Simona si toata presiunea e pe australianca acum.

04:59 - Tomljanovici isi face cu greu serviciul si Simona are 4-3.

04:54 - Game la zero reusit de Simona si scorul este 4-2.

04:51 - Simona face break si conduce cu 3-2.

04:48 - Game fara emotii pentru Simona si scorul este 2-2.

04:44 - Simona rateaza o minge de break si scorul este 2-1 pentru australianca.

04:39 - Tomljanovici face rebreak si scorul este 1-1.

04:31 - Simona incepe cu un break setul secund!

04:26 - Tomljanovici face break si castiga primul set cu 6-4!

04:21 - Simona face break si ramane in set!

04:18 - Simona isi face cu greu serviciul si scorul e 5-3. Acum are nevoie neaparat de un break pentru a ramane in set.

04:11 - Game la zero reusit de Tomljanovici, care conduce cu 5-2.

04:09 - Game fara emotii reusit de Simona.

04:05 - Simona rateaza doua mingi de rebreak si scorul este 4-1 pentru Tomljanovici.

03:56 - Tomljanovici face break si conduce cu 3-1.

03:51 - Game rapid castigat de Tomljanovici, australianca are 2-1.

03:49 - Simona raspunde cu un game solid si scorul este 1-1.

03:45 - Simona rateaza o sansa de break, iar Tomljanovici isi face serviciul in primul game al meciului.

03:40 - A inceput meciul!

03:36 - Meciul va incepe cu Tomljanovici la serviciu.

03:31 - S-a terminat meciul dintre M. Zverev si Dimitrov, Simona Halep va intra astfel pe teren in scurt timp.

Simona ocupa locul 1 in clasamentul WTA, in timp ce adversara sa este pe locul 58.

Invingatoarea se va duela in optimile de finala cu Ashleigh Barty, favorita numarul 16.

Confruntarea este televizata de Digi Sport 2.

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
#Simona Halep Cincinnati, #Simona Halep Cincinnati Live, #Simona Halep Ajla Tomljanovic , #meciuri