Reactia Simonei Halep, dupa victoria clara din turneul lui Tiriac de la Madrid

Luni, 02 Mai 2016, ora 11:33
6041 citiri

Simona Halep a debutat cu o victorie categorica, duminica, in primul tur al turneului lui Ion Tiriac de la Madrid, romanca aratand o forma foarte buna, fara a mai parea deranjata de problemele de sanatate care au afectat-o in ultimele luni.

Halep, aflata pe locul 7 mondial inaintea inceperii turneului, a invins-o fara probleme pe japoneza Misaki Doi, locul 45 WTA, scor 6-0, 6-3.

"A fost o partida buna, un inceput bun pentru mine. Primul set a fost rapid, am avut un inceput bun deoarece am fost increzatoare si m-am antrenat foarte intens ultimele zile aici. In al doilea set, ea a inceput sa loveasca mai rapid", a spus Halep, dupa meci, citata de site-ul WTA Tennis.

Sursa citata aminteste ca Halep a avut probleme din cauza unei accidentari la glezna si probleme de respiratie, in meciul pierdut cu nemtoaica Laura Siegemund, la turneul de la Stuttgart, in urma cu doua saptamani, insa la Madrid totul a fost bine pentru romanca.

Vesti bune pentru Halep: Urca din nou in clasamentul WTA

Simona Halep, victorie categorica in primul tur de la Madrid

Simona Halep, la Madrid: Iata pe cine va intalni in turul al doilea

Simona Halep va evolua, marti, in turul al doilea, impotriva lui Karin Knapp, din Italia, locul 75 WTA.

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
#reactie Halep victorie Madrid, #Halep turneu Tiriac Madrid, #Halep turul doi Madrid , #meciuri