Reactia Simonei Halep dupa victoria de la Cincinnati - ce problema a avut

Joi, 18 August 2016, ora 21:14
14061 citiri

Simona Halep a acuzat caldura mare de la Cincinnati, la capatul partidei pe care a castigat-o joi seara, in optimi, contra australiencei Daria Gavrilova.

"E foarte cald, dupa primul set soarele m-a lovit puternic si nu am avut multa energie. Stiam ca trebuie sa fiu agresiva, ca nu trebuie sa o las sa vina spre mine, pentru ca poate lovi foarte bine cu forehandu-ul.

Serviciul a functionat destul de bine, mai am ceva de lucrat la retur.

E foarte placut sa joc aici la Cincinnati, pentru ca am parte de sprijin. Va multumesc si va astept si maine", a spus Halep, imediat dupa meci.

Halep s-a calificat superb in sferturile de finala ale turneului WTA de la Cincinnati, SUA, dupa ce a invins-o fara probleme pe australianca Daria Gavrilova, scor 6-1, 6-2.

In sferturile de finala, jucatoarea noastra va avea o misiune mai grea si o va intalni pe castigatoarea partidei dintre Agnieszka Radwanska si Johanna Konta, locurile 5, respectiv 13 mondial. Partida va avea loc vineri, in direct pe Ziare.com.

Satisfacția candidatului AUR la Primăria Capitalei: "PSD și PNL au ajuns la soluțiile pe care le-au aruncat la gunoi inițial"
Decizia PSD și PNL de a renunța la candidatul comun Cătălin Cîrstoiu pentru primăria Bucureștiului a fost ironizată de toate partidele de opoziție. Mihai Enache, candidatul AUR la...
Dragoș Pîslaru, co-președinte REPER, despre schimbarea lui Cîrstoiu cu Firea și Burduja: "Mafia patronată de comasaţi şi-a arătat faţa"
Copreşedintele partidului REPER, Dragoş Pîslaru, a declarat că, prin retragerea candidaturii medicului Cătălin Cîrstoiu la Primăria Capitalei de către coaliţie, „mafia patronată de...
#reactie Halep victorie Cincinnati, #Halep reactie calificare sferturi Cincinnati, #Halep invins Gavrilova Cincinnati, #Halep calificata sferturi Cincinnati , #meciuri