Simona Halep, eliminata de la Stuttgart dupa o infrangere usturatoare

Joi, 21 Aprilie 2016, ora 17:18
35116 citiri

Simona Halep a parasit turneul de la Stuttgart inca din primul meci, fiind eliminata de jucatoarea Laura Siegemund, locul 71 WTA.

Sportiva noastra a avut o evolutie mult sub asteptari si a cedat clar, scor 1-6, 2-6.

Simona a fost practic de nerecunoscut in primul set, pe care l-a pierdut in doar 25 de minute. Simona a reusit doar o singura lovitura castigatoare, iar dupa primele 5 game-uri avea doar 6 puncte castigate.

In startul setului secund, Siegemund s-a desprins la 2-0, moment in care Simona a solicitat o pauza pentru a primi ingrijiri medicale.

Simona Halep cade din nou in clasamentul WTA - pe ce loc ajunge

Nici interventia fizioterapeutului nu a ajutat-o pe Simona, care a pierdut setul secund cu 6-2.

Partida a durat o ora si 10 minute.

Romania a ramas astfel fara nicio reprezentanta pe tabloul de simplu de la Stuttgart.

Halep - Siegemund 1-6, 2-6

17:19 - Final de meci! Simona este eliminata inca din primul meci!

17:15 - Siegemund mai face un break si va servi pentru castigarea partidei.

17:11 - Siegemund isi face serviciul dupa un game echilibrat si are 4-2.

17:05 - Siegemund face rebreak si conduce cu 3-2.

17:03 - Simona face break si egaleaza la doi!!!

16:55 - Simona isi face serviciul si scorul este 1-2.

16:53 - Simona revine pe teren si jocul se reia.

16:45 - Simona a chemat fizioterapeutul si primeste ingrijiri medicale.

16:45 - Siegemund isi face din nou serviciul, iar Simona se duce pe banca si isi pune prosopul in cap.

16:39 - Siegemund incepe si setul secund cu un break!

16:34 - Siegemund castiga primul set cu 6-1 in mai putin de jumatate de ora!

16:30 - In sfarsit, Simona! Romanca isi face serviciul si ia primul game din meci.

16:26 - Siegemund se distanteaza la 5-0! Simona a castigat doar 6 puncte in acest meci!

16:23 - Siegemund mai face un break si are 4-0 in doar 13 minute!

16:18 - Siegemund face un game alb si conduce cu 3-0. Simona parca nici nu e pe teren.

16:16 - Siegemund face break si conduce cu 2-0.

16:13 - Siegemund incepe tare si isi face serviciul fara probleme.

16:10 - A inceput partida!

16:06 - Siegemund va servi prima.

15:53 - Partida va incepe in cateva momente.

Info: Partida incepe la ora 16:00 si e televizata de Digi Sport 2.

Simona Halep ocupa locul 6 WTA, in timp ce Laura Siegemund este pe locul 71.

Aceasta este prima intalnire dintre cele doua sportive.

Castigatoarea o va intalni in sferturile de finala pe invingatoarea dintre Julia Goerges si Roberta Vinci.

Controversata taxă pe soare, eliminată de Guvern. Anunțul ministrului Energiei pentru prosumatori
Guvernul a adoptat joi, 28 martie, Ordonanţa pentru modificarea şi completarea OUG 27/2022 prin care este eliminată taxa pe soare pentru prosumatori şi actualizează schema de sprijin pentru...
Se interzise fumatul țigărilor electronice în spațiile publice închise și în birouri. Ce mai prevede legea promulgată de Klaus Iohannis
O lege promulgată deja de președintele Klaus Iohannis interzice vânzarea către minori a țigărilor electronice, dar și a dispozitivelor de vapat, cu sau fără nicotină. Acestea au fost...
#Simona Halep Stuttgart, #Simona Halep Laura Siegemund, #Simona Halep Laura Siegemund LIVE, #Simona Halep Laura Siegemund direct , #meciuri